8.1 C
Nitra
pondelok, 26 februára, 2024

HLAS – sociálna demokracia predstavil riešenie na zastavenie cien plynu


HLAS – sociálna demokracia reaguje na pasivitu vlády a predstavil riešenie , ktoré môže pomôcť ľuďom pred zimou zastaviť rast cien plynu. Na mimoriadnej schôdzi Národnej rady predloží návrh uznesenia, ktorým zaviaže vládu konať prostredníctvom zmrazenia ceny plynu tým, že SPP ako najväčší obchodník nevyužije na vykurovacie obdobie maximálne ceny za dodávku plynu pre odberateľov v domácnostiach.

HLAS - sociálna demokracia predstavil riešenie na zastavenie cien plynu
foto: @wirestock

Zároveň líder strany vyzval koaličných poslancov, aby tento návrh podporili, nakoľko vo svojom programovom vyhlásení sa doslova zaviazali, že budú ochraňovať zraniteľných odberateľov energií. „V prípade, že koalícia návrh nepodporí, je to jasný dôkaz, že ich ľudia nezaujímaju a v ťažkej situácii sa im ako mnohokrát pred tým, obrátili chrbtom“, uviedol Peter Pellegrini. Veĺmi znepokojujúce sú informácie o prázdnych zásobníkoch plynu pred zimnou vykurovacou sezónou. “ Vo vzťahu k Rusku sme viedli rozumnú zahraničnú politiku a vždy sme sa dokázali dohodnúť na dodávkach plynu pre Slovensko aj v kritickom čase rusko- ukrajinského vojenského konfliktu. Dokázali sme vycestovať do Moskvy a dohodnúť dodávky. Kto z terajšej vlády bol hovoriť v Moskve na túto závažnú a strategickú tému? Nikto.“dodal Peter Pellegrini.

Zdroj: TS

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články