6.5 C
Nitra
pondelok, 5 decembra, 2022

Hlas-SD: Okamžitým podpisom zmluvy s USA prezidentka zavŕšila svoje zlyhanie

Prezidentka SR Zuzana Čaputová okamžitým podpisom obrannej zmluvy s USA zavŕšila doteraz najväčšie zlyhanie vo svojej funkcii. Uviedla to mimoparlamentná strana Hlas-SD v reakcii na ratifikáciu dohody. TASR o tom informovala hovorkyňa strany Patrícia Medveď Macíková.
      

„Prezidentka druhýkrát odmietla vypočuť ľud, na čele ktorého stojí, a uprednostnila iný záujem. Jej postup pri schvaľovaní a podpise zmluvy s USA je temnou kapitolou jej doterajšieho mandátu,“ uviedol líder strany Peter Pellegrini.
      

Pripomenul, že po schválení zmluvy v parlamente Hlas vyzval hlavu štátu, aby ešte raz zvážila zásadné pripomienky generálneho prokurátora a aby zmluvu nepodpísala až do výsledku referenda. „Namiesto toho okamžite túto pre Slovensko nevýhodnú zmluvu podpísala. Je mi veľmi ľúto, že všetci traja najvyšší ústavní činitelia sa pre čo najrýchlejší podpisu zmluvy uchýlili ku krokom, ktoré nemajú nič spoločné s demokraciou, ústavnosťou a obhajobou národnoštátnych záujmov Slovenskej republiky,“ skonštatoval Pellegrini.
      Prezidentka v stredu ratifikovala dohodu o obrannej spolupráci Slovenska s USA. Samotnú dohodu podpísali SR a USA minulý týždeň v americkom Washingtone. Parlament ju odsúhlasil v stredu napoludnie. Má umožniť americkým ozbrojeným silám využívať vojenské letiská Malacky-Kuchyňa a Sliač, prípadne iné dohodnuté zariadenia a priestory.

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články