28.1 C
Nitra
piatok, 20 mája, 2022

Tony Tesla šéfovať úradu na ochranu osobných údajov nebude: Vláda schválila návrh na voľbu predsedu J. Mičuru

Úspešným kandidátom na post predsedu Úradu na ochranu osobných údajov (ÚOOÚ) SR vo výberovom konaní sa stal Juraj Mičura.

Vláda na stredajšom rokovaní súhlasila s návrhom na jeho voľbu, schvaľovať ju budú poslanci Národnej rady SR.

O funkciu mal záujem aj podnikateľ či politik Tony Tesla, brat moderátorky Zlatici Puškárovej.

Ďalší finančný škandál s koronadotáciami na Ústredí práce? Stojí za ním brat Zlatice Puškárovej Peter, alias Tony Tesla?
      

„Do výberového konania sa prihlásilo sedem uchádzačov, šiesti z nich splnili všetky predpísané podmienky a zúčastnili sa na verejnom vypočutí, ktoré sa uskutočnilo v piatok 4. februára,“ pripomenul vedúci Úradu vlády (ÚV) SR Július Jakab. Odborná komisia odporučila vláde na základe bodového hodnotenia prvých troch kandidátov, vláda odsúhlasila Mičuru, ktorý získal najväčší počet bodov.
      

ÚOOÚ je bez vedenia od apríla 2020, keď Národná rada SR odvolala z funkcie Soňu Pőtheovú.
      ÚOOÚ vykonáva dozor nad ochranou osobných údajov a podieľa sa na ochrane základných práv a slobôd fyzických osôb pri ich spracúvaní. Predsedu úradu volí a odvoláva Národná rada SR na návrh vlády. Jeho funkčné obdobie je päť rokov. Úrad zriadili 1. septembra 2002.

zdroj: TASR/nn

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články