27.1 C
Nitra
štvrtok, 27 júna, 2024

HLAS sa spája s DOBROU VOĽBOU

HLAS sa spája so stranou Dobrá voľba. Predsedovia oboch strán Peter Pellegrini a Tomáš Drucker dnes na pôde HLASu podpísali dohodu, na základe ktorej po schválení svojím snemom Dobrá voľba zanikne a stane sa súčasťou HLASu. Odborníci z Dobrej voľby dostanú priestor pri tvorbe programu HLASu i na kandidačnej listine strany.

„Počet politických strán na Slovensku naplnením tejto dohody zníži. Členovia Dobrej voľby, ktorí majú záujem pokračovať, sa stanú organickou súčasťou tímu HLASu. Posilnia tak ambíciu HLASu pracovať pre ľudí a získať vo voľbách zásadný mandát nielen na vyriešenie akútnych problémov Slovenska, ale aj na stanovenie dlhodobej vízie krajiny,“ povedal po podpise zmluvy Peter Pellegrini.

„Slovensko potrebuje kompetentnú a príčetnú vládu a návrat k normálnemu a profesionálnemu vládnutiu po troch rokoch chaosu a amaterizmu. Som veľmi rád, že máme možnosť priniesť odborníkov do tímu HLASu a posilniť tak ambíciu HLASu vyhrať parlamentné voľby a byť rozhodujúcim prvkom novej stabilnej a dôveryhodnej vlády. Kríza a chaos na Slovensku sa musia skončiť,“ uviedol predseda Dobrej voľby Tomáš Drucker.

Proces začlenenia Dobrej voľby do HLASu je podľa Pellegriniho úplne iný ako pohyby na pravej strane politického spektra. „Jediné, o čom diskutujú, je kto s kým áno, kto s kým nie, a celé je to len a len o egách politikov. Amatéri a spasitelia sa zastrájajú, ako idú všetko zjednocovať, a nakoniec sa drobia ako omrvinky zo suchého rožka,“ poznamenal Peter Pellegrini.

HLAS však okrem spojenia s odborníkmi z Dobrej voľby pokračuje najmä v spájaní sa s ľuďmi. „Pokračujeme v procese našej celospoločenskej dohody, ktorú sme už podpísali so zástupcami slovenskej samosprávy, s predstaviteľmi seniorov a intenzívne rokujeme s predstaviteľmi zamestnancov, zamestnávateľov i ďalších reprezentatívnych skupín obyvateľov. Pokračujeme aj v našej Národnej petícii za zmenu, v ktorej ľudia dávajú novej vláde mandát na silnejší štát: kontrolu štátu nad cenami energií i potravín, zásadnú pomoc sociálne ohrozeným skupinám a zníženie životnej úrovne politikov, ak sa znižuje životná úroveň ľudí,“ pripomenul Peter Pellegrini.

(ts)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x