15.1 C
Nitra
pondelok, 2 októbra, 2023

HLAS odmieta tvrdenie, že neúspešné referendum je vyjadrením podpory súčasnej vláde

HLAS ďakuje každému jednému občanovi, ktorý sa zúčastnil na referende. Svojou účasťou prejavil aktívny záujem o budúcnosť Slovenska a dal najavo, že mu záleží na svojich ústavných právach.

HLAS odmieta tvrdenie, že neúspešné referendum je vyjadrením podpory súčasnej vláde
Peter Pellegrini pri referende (foto: SITA)

„HLAS je presvedčený, že ak občan moc dáva, má ju právo aj brať. Úspešné referendum mohlo byť priamym príkazom politikom, aby sa toto právo zakotvilo priamo v ústave a umožnilo ľuďom ukončiť mandát ktorejkoľvek vláde, ktorá bude konať proti ich záujmom. V sobotu sa napokon sa väčšina ľudí slobodne rozhodla, že toto právo zatiaľ pre nich nie prioritou. HLAS to v plnej miere rešpektuje,“ uviedol líder HLASu Peter Pellegrini.

Obrovským sklamaním je pre HLAS prístup troch najvyšších ústavných činiteľov, ktorí sa na referende nezúčastnili a nevyzvali ľudí na účasť. „Je to nezodpovedný hazard so slovenskou demokraciou a pohŕdanie vlastnými občanmi, “ zdôraznil Peter Pellegrini.

REFERENDUM 2023: Účasť presiahla 27 percent, je NEPLATNÉ

HLAS absolútne odmieta nezmyselné interpretácie, podľa ktorých je neúspešné referendum vyjadrením podpory súčasnej vláde či koalícii. „Táto vláda má naďalej historicky najvyššiu nedôveru v očiach občanov a dve tretiny z nich si želajú predčasné voľby čím skôr. Na tom referendum nezmenilo vôbec nič, naopak, … percent za zmenu ústavy to len potvrdilo. Vyzývam preto koaličných poslancov, aby toto želanie vypočuli. Slovensko potrebuje predčasné voľby čím skôr, aby dostalo nádej do budúcnosti a novú, kompetentnú a zodpovednú vládu, ktorá ho vyvedie z krízy,“ povedal Peter Pellegrini.

Župan Becík: Nech sa naplní poslanie referenda a nech sa dozvieme, čo si ľudia želajú (VIDEO)

HLAS dôrazne vyzýva predovšetkým strany SaS a Sme rodina, ktoré majú v rukách rozhodnutie o zmene ústavy aj o termíne predčasných volieb, aby sa prestali zaoberať nezmyselnými podmienkami schránkovej firmy OĽaNO a presadili júnový termín volieb spoločne s opozíciou. „Je neprijateľné, aby odvolaná vláda bez akéhokoľvek mandátu a bez mnohých kompetencií viedla Slovensko desať mesiacov, teda takmer pätinu celého volebného obdobia. Koalícia sa háda a ľudia chudobnejú. Dosť bolo politickej krízy a chaosu, Slovensko čím skôr potrebuje pomoc a obnovu,“ uzavrel Peter Pellegrini.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x