28.1 C
Nitra
piatok, 28 júna, 2024

Hlas nikdy nepodporí zmenu priamej voľby prezidenta

HLAS rozhodne odmieta čo i len úvahy o zmene priamej voľby prezidenta a nikdy ju v parlamente nepodporí.

„HLAS od svojho vzniku odmieta akékoľvek obmedzovanie ústavných práv občanov Slovenskej republiky. Bojovali sme za právo ľudí na referendum, za čo najskoršie parlamentné voľby a budeme brániť aj priamu voľbu prezidenta, o ktorú sa v minulosti zviedol ťažký politický zápas,“ vyhlásil líder HLASu Peter Pellegrini.

HLAS si však vyprosí akékoľvek otázky na túto tému od skrachovanej strany Demokrati a jej predstaviteľov Eduarda Hegera a politického turistu Juraja Šeligu. „Títo páni sa zásadnou mierou zasadili o to, aby ľudia nemohli v referende rozhodnúť o konci neschopnej vlády Eduarda Hegera a Igora Matoviča. Zasadili sa o to, aby sme predčasné voľby museli čakať takmer rok po páde Hegerovej vlády v parlamente. Práve bývalý premiér mal v ruke jedinečný nástroj, ako voľby urýchliť – stačilo pohroziť svojou demisiou. Vyprosím si, aby šírili nezmysly o HLASe diletanti, ktorí nemajú Slovensku absolútne čo ponúknuť a zásadnou mierou sa pričinili o dnešný marazmus a chudobnenie ľudí,“ zdôraznil Peter Pellegrini.

(ts)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x