16.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

HLAS: Je neprijateľné, aby štát nechával chorých ľudí bez akejkoľvek pomoci

HLAS: VLÁDA SA DEFINITÍVNE ROZHODLA VYTVORIŤ OBČANOV DVOCH KATEGÓRIÍ

Zavedením lockdownu pre nezaočkovaných sa vláda definitívne rozhodla vytvoriť občanov dvoch kategórií a vydať sa cestou segregácie nezaočkovaných. Vyradenie ľudí s negatívnym PCR zo všetkých aktivít okrem obchodov zo základnými životnými potrebami je dôkazom, že vláde nejde o zabránenie šírenia vírusu, ale o nátlak na zaočkovanie sa. Svoje vlastné fatálne zlyhania v očkovacej kampani vláda v najťažšej chvíli zachraňuje rozdeľovaním občanov Slovenska na dve kategórie.

Je nevyhnutné, aby vláda súčasne so zatváraním prevádzok a obmedzovaním ich činnosti oznámila, akým spôsobom a kedy ich odškodní za vzniknuté škody. Doterajšia pomoc ekonomike bola najslabšia v Európskej únii, a ešte aj z nej nechala vláda ukradnúť 24 miliónov eur schrankovým firmám. HLAS vyzýva predsedu vlády, aby okamžite dosiahol dohodu medzi svojimi ministrami Matovičom a Sulíkom o univerzálnom odškodňovacom zákone, na ktorý Slovensko stále márne čaká kvôli ich detinským osobným sporom.

HLAS vyzýva vládu, aby prestala podceňovať aj inú formu pomoci pacientom s Covidom a začala konečne túto chorobu liečiť. Podávanie niektorých látok preukázateľne znižuje riziko hospitalizácie či ventilácie, napriek tomu stále zbytočne čakajú na skladoch na svoje použitie. Je neprijateľné, aby štát nechával chorých ľudí bez akejkoľvek pomoci, až kým neskončia v nemocnici.

Zdroj: TS

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články