19.1 C
Nitra
nedeľa, 26 mája, 2024

HLAS: Ak vláda okamžite nezačne riešiť drahé POTRAVINY, budú ľudia čoraz hladnejší

Ak vláda okamžite neprijme kroky proti prudko rastúcim cenám potravín, budú ľudia na Slovensku buď čoraz hladnejší, alebo budú jesť čoraz nekvalitnejšie jedlo. Seniori sa budú ešte častejšie rozhodovať, či si kúpia potraviny alebo lieky, upozornila dnes strana HLAS – sociálna demokracia.

„Vládne strany, ktorých psou a po páde vlády aj jedinou povinnosťou je postarať sa ľudí, nerobia absolútne nič pre vyriešenie ich najvážnejšieho problému. Majú plné ústa rečí, ako „doručia pomoc“, plné ruky grafov, ako úžasne už pomohli. A opozičné strany, ktoré by mali ponúkať alternatívu, využívajú celú svoju energiu na politikárčenie a rozoštvávanie spoločnosti, spoliehajúc sa, že táto emócia ich privedie k moci,“ uviedol líder HLASu Peter Pellegrini.

HLAS pripomenul svoje konkrétne návrhy na riešenie vysokých cien potravín: obmedzenie prirážky obchodných reťazcov, povinné zverejňovanie ich nákupných cien, podpora slovenských poľnohospodárov, zníženie DPH na základné potraviny na 5 percent a pri predaji „z dvora“ na 0. Tri z týchto návrhov už HLAS predložil do parlamentu a opätovne žiada poslancov naprieč politickým spektrom o ich podporu.

Nitriansky župan a člen predsedníctva HLASu Branislav Becík znovu upozornil na problém s dovozom kontaminovaného ukrajinského obilia. „Nie ja, nie HLAS, ale minister pôdohospodárstva Vlčan varoval ľudí pred kontaminovaným ukrajinským obilím. Nie ja, ale oficiálne štátne orgány upozorňovali na vážne riziko poškodenia zdravia. A zrazu sa my máme ospravedlňovať? Že nám ide o zdravie našich detí a všetkých ľudí na Slovensku? To teda určite nie,“ vyhlásil Branislav Becík.

(ts)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x