17.6 C
Nitra
piatok, 24 marca, 2023

Hlas: Ak sa Matovič s Hegerom chvália väčšími príjmami štátu, nech nimi pomôžu ľuďom


Ak sa Igor Matovič a Eduard Heger chvália vyššími príjmami štátu, mali by podľa HLASu týmito peniazmi okamžite pomôcť ľuďom.

„Premiér a minister financií sa jedných dychom chvália, že štát vybral o 360 miliónov eur viac. Druhým dychom nariekajú, že nemajú odkiaľ zobrať ani len 130 miliónov na aspoň tú najmenšiu pomoc ľuďom pri drastickom zdražovaní. Preto ich po ikstý raz vyzývam: Pomôžte konečne ľuďom a vráťte im peniaze, ktoré si od nich štát vyberá spolu s vyššími cenami!“ povedal líder HLASu Peter Pellegrini.

Hlas: Ak sa Matovič s Hegerom chvália väčšími príjmami štátu, nech nimi pomôžu ľuďom
Peter Pellegrini

HLAS pripomína, že vládna koalícia zadlžila Slovensko za dva roky o 15 miliárd eur. Napriek tomu nedokázala na rozdiel od okolitých krajín prijať žiadne efektívne opatrenia na ochranu ľudí pred rastom cien, ktoré pri niektorých potravinách dosahuje už desiatky percent.

Mesiace a mesiace sporov vo vládnej koalícii o formu pomoci, zatiaľ čo ľudia každý deň trpia vyššími cenami, považuje HLAS za absolútne neprijateľné. „Páni Heger a Matovič, skončite s nezmyselnými koaličnými hádkami a choďte medzi ľudí, aby ste videli, ako ťažko sa im žije. Možno konečne pochopíte, čo je vašou skutočnou povinnosťou voči občanom Slovenskej republiky,“ dodal Peter Pellegrini.

Zdroj:TS

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články