11.1 C
Nitra
streda, 10 apríla, 2024

Historické múzeum SNM na Bratislavskom hrade otvára od pondelka výstavné priestory

Svoje priestory pre verejnosť od pondelka 27. decembra znovu otvára Historické múzeum SNM na Bratislavskom hrade. Návštevníkom ponúka možnosť pozrieť si deväť výstav a expozícií na štyroch podlažiach Hradu.

„Najväčším lákadlom je archeologicko-historická výstava Rimania a Slovensko, mapujúca stopy rímskej doby na území Slovenska v prvom až štvrtom storočí,“ objasňuje a pozýva na výstavu vedúca oddelenia komunikácie a vzdelávania Historického múzea SNM Andrea Litváková.

„Kolektív 12 autorov rôznych inštitúcií približuje rímske príbehy prostredníctvom 250 predmetov zo 16 domácich i zahraničných inštitúcií, z ktorých mnohé sú raritné a niektoré sú vystavené vôbec  prvýkrát,“ priblížila výstavu, ktorú možno nájsť v priestoroch  Rytierskej siene Bratislavského hradu. Výstava mala byť pôvodne sprístupnená 3. decembra, vzhľadom na pandemické opatrenia sa termín otvorenia musel posunúť.

Návštevníci múzejných expozícií na Bratislavskom hrade si môžu prezrieť aj diela 28. ročníka Bienále ilustrácií Bratislava. „Výstava, ktorá ponúka 2500 ilustrácií od 379 autorov zo 42 krajín, bude sprístupnená až do konca februára 2022,“ informovala Litváková.
      Pripomenula, že Historické múzeum SNM na Bratislavskom hrade je otvorené každý deň od 10.00 do 18.00 h s posledným vstupom o 17.00 h.
      Podľa platnej vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR sú v múzeách povolené len individuálne prehliadky, platí tiež kapacitné obmedzenie jeden návštevník na 25 štvorcových metrov.

Zdroj: TASR

Foto: turisticky.sk NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články