16.5 C
Nitra
štvrtok, 11 apríla, 2024

HEGER: Výstavba nemocnice Rázsochy by sa mohla začať v druhom štvrťroku 2024

Výstavba novej nemocnice Rázsochy by sa mohla začať v druhom štvrťroku 2024. Informoval o tom premiér Eduard Heger (OĽaNO) na sociálnej sieti.

HEGER: Výstavba nemocnice Rázsochy by sa mohla začať v druhom štvrťroku 2024
Premiér SR v demisii Eduard Heger Foto: SITA/Diana Černáková

Predbežné náklady sú vypočítané na 263 miliónov eur. Dokončenie prvej časti prinesie univerzitnú nemocnicu s približne 695 lôžkami, dvadsiatimi operačnými sálami, štyridsiatimi ambulanciami a tridsiatimi piatimi tisíckami hospitalizácií ročne. Heger zároveň pripomenul, že koncom roka 2022 poklepali základný kameň novej univerzitnej nemocnice v Martine, ktorá bude hotová v roku 2026 a bude stáť 330 miliónov eur. Obe nemocnice sú financované z Plánu obnovy a odolnosti SR, ktorý prináša aj rozsiahle investície do rekonštrukcie a modernizácie ďalších nemocníc a podporu menších projektov. „Celkovo sme v pláne obnovy na zdravotníctvo vyčlenili vyše 1,5 miliardy eur,“ doplnil Heger.

Premiér zároveň informoval, že Slovensko už môže začať čerpať z nových eurofondov, na ktoré Európska komisia uhradila prvé zálohové platby. Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR vyhlási prvé výzvy z Programu Slovensko už čoskoro. „Podpora pôjde na rozvoj regiónov, školy, športoviská, cesty či zatepľovanie domov. Z takmer 13 miliardového balíka uvidíme prvé pozitívne zmeny a najmä všetko bude pod jedným programom a metodikou, čím sa výrazne uľahčí byrokracia pri čerpaní eurofondov,“ uviedol Heger.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články