8.1 C
Nitra
streda, 21 februára, 2024

G20: Štáty by sa mali vyhnúť zavádzaniu nových obmedzení proti koronavírusu

Zotavovanie svetovej ekonomiky môžu negatívne ovplyvniť nové varianty koronavírusu, svet by sa však v boji proti pandémii mal vyhnúť zavádzaniu ďalších reštrikcií. Povedal to taliansky minister financií a hospodárstva Daniele Franco.  
      „Jediným riešením je vakcinácia,“ uviedol Franco v sobotu (10. 7.) v závere stretnutia ministrov financií a centrálnych bankárov zo skupiny G20 v Benátkach. „Hlavným dôvodom (ekonomickej) neistoty je pandémia a nové varianty koronavírusu. Všetci ministri však súhlasili s tým, že je potrebné vyhnúť sa zavedeniu nových obmedzení pre pohyb obyvateľstva,“ povedal pre novinárov.
      Čo sa týka pomoci chudobnejším krajinám, kde je zaočkovanosť obyvateľstva nízka a hrozí tak rýchle zvyšovanie počtu infikovaných novými variantmi koronavírusu, ministri z G20 na schôdzke v Benátkach neprisľúbili podľa Franca dodatočné financie na nákup vakcín. Povedal však, že skupina túto otázku opätovne otvorí na svojom zasadnutí v októbri.

zdroj:TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články