15.4 C
Nitra
streda, 10 apríla, 2024

Francúzsky dokument, ktorý vás isto šokuje. TOTO predchádzalo ruskému vpádu na Ukrajinu (VIDEO)

O Ukrajine a situácii na jej území sa toho už pohovorilo, ukázalo a popísalo veľa. Žiaľ, veľa z toho bolo klamstiev, a veľa sa ani nepovedalo, pretože si to niekto jednoducho neželal a neželá. Škoda, lebo ak by ľudia vedeli, čo sa im zatajuje, zrejme by sa na celú, aj keď nezmyselnú, vojnu pozerali ináč.

Zdá sa, že niekto sa rozhodol dejiny ak nie prepísať, tak aspoň „upraviť“ podľa toho, ako sa mu to hodí. Presne tak, ako sa upravovali informácie okolo COVID-19 a následne očkovania experimentálnou vakcínou, čo stálo nielen zbytočné ľudské životy, ale i vážne poškodené zdravie. Mocní sa pri vidine obrovských ziskov jednoducho rozhodli, že ľudí budú klamať. A ak už nie celkom klamať, tak aspoň riadne zavádzať. Že nás zavádzajú aj pri tom, ako celá situácia na Ukrajine, ktorá predchádzala ruskej „špeciálnej operácii“ vznikla, to ukazuje vo videu Martin Palička, pričom veľavravný je aj status, ktorý k nemu napísal.

Francúzsky dokument, ktorý vás isto šokuje. TOTO predchádzalo ruskému vpádu na Ukrajinu (VIDEO)
Vodca ukrajinských nacionalistov Mark Gordienko v jednom z rozhovorov priznal, že by si želal, aby v Dome odborov v Odese zhorelo viac ľudí a že všetci tam, vrátane žien a detí, si zaslúžili zomrieť. Zdroj: screenshot video

„Zakázaný“ dokument získal dve ocenenia

Palička ponúka asi 14 minútový zostrih z približne hodinového francúzskeho dokumentu, ktorý je na záver doplnený o niektoré fakty, ktoré „liberálom“ nielen na Slovensku, ale aj v EÚ a najmä v USA akosi „unikli“. Ak by sa totiž o nich vedelo, zrejme by sa mnohí ľudia na celú vojnu pozerali inou optikou. Francúzsky dokument s názvom Ukrajina – masky revolúcie je z roku 2016 a poskytuje divákovi výrazne odlišný pohľad na ukrajinskú revolúciu, ako ten, čo prezentovali svetu tzv. dôveryhodné média. Dokument podľa Paličku získal 2. cenu – PRIX EUROPA Berlin, a 1. cenu – FICiP Argentína za najlepší dokumentárny film.

Francúzsky dokument, ktorý vás isto šokuje. TOTO predchádzalo ruskému vpádu na Ukrajinu (VIDEO)
Práve kvôli takýmto „mierumilovným“ Ukrajincom spustil Vladimir Putin u našich východných susedov „špeciálnu operáciu“. Zdroj: screenshot video

„Samozrejme, spustila sa vlna kritiky. Napríklad po odvysielaní tohto dokumentu v poľskej televízii TVN24, očakávalo „ukrajinské“ veľvyslanectvo od televízie vysvetlenie, prečo propaguje produkt Ruskej propagandy. Vo Francúzsku chcelo dokonca „ukrajinské“ veľvyslanectvo odvysielanie tohto dokumentu zakázať. Odôvodnenie? Ruská propaganda. Žiadne vysvetlenie napríklad beštiálneho vraždenia v Odese,“ píše v statuse Palička, podľa ktorého bol tento organizovaný masaker civilistov v Odese bol natočený mnohými ľuďmi, dokonca samotnými vrahmi z rôznych uhlov pohľadu, a je teda mimoriadne zdokumentovaný.

Pre nás sú síce staré MIG-y šrot a nepoužiteľné, ale Ukrajina s nimi údajne porazí Rusko

Diví sa ešte vôbec niekto, že prišla odveta?

Pred rozzúreným davom sa skupina okolo 300 ľudí, vrátane žien, tehotnej ženy a detí ukryje do domu odborov vo viere, že tam nájdu útočisko a polícia zasiahne skôr, než sa stane niečo strašné – nezakročil nik. Nemohli tušiť, že v dome odborov už na nich čakajú ich vrahovia. Streľba útočníkov do radov domácich demonštrantov spoza polície, dokonca do „vlastných“ radov, len aby ešte viac vyhrotili situáciu,“ opisuje Palička v statuse niektoré pasáže z dokumentu.

Prezident Milanovič: Ukrajina nepatrí do NATO, je jednou z najskorumpovanejších krajín sveta

„Ohorené tela v dome odborov na poschodiach kde nehorelo, znásilnené ženy, následne zavraždené a zapálené, ľudia čo prežili pád z okien budovy na zem dorážaní palicami a vrahovia sa zabávajú, prechádzajú a ziapu ten svoj „národný“ pokrik bez obáv z dôsledkov svojho konania. Môžu byť vôbec ľudia schopní takýchto beštiálnosti?“ pýta sa záverom Milan Palička po tom, ako sa ukázalo, čo tí „nevinní“ Ukrajinci robili ruským obyvateľom. „Hovorí sa: Aký učiteľ, taký žiak, a niekedy žiak zahanbí aj svojho učiteľa,“ dodáva sarkasticky na samý záver statusu.


Ukraine, les masques de la révolution

Francúzsky dokumentárny film od režiséra Paula Moreira, ktorý oboznamuje divákov s udalosťami na kyjevskom Majdane vo februári 2014 a krviprelievaním v Odese v máji toho istého roku. Film trvá 55 minút a dáva priestor nielen tým, čo revolúciu riadili či súčasnému politickému vedeniu, ale aj tým, čo stáli so zbraňami v rukách v prvých radoch revolúcie (zástupcovia Pravého sektora a práporu Azov).
Ukrajinská ambasáda vo Francúzsku proti odvysielaní dokumentu režiséra Paula Moreira na TV stanici Canal+ protestovala. Rovnako proti odvysielaniu poľskou stanicou TVN 24 protestovala aj ukrajinská ambasáda v Poľsku. 

(Zdroj: http://www.niejetotak.sk/) (oficiální text distributora)

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x