28.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

Folkloristi sa koncom augusta predstavia v Dlhej nad Oravou

Folkloristi z Oravy i Liptova sa v nedeľu 29. augusta predstavia v rámci programu obecných slávností v Dlhej nad Oravou. Za obec o tom TASR informoval Miroslav Žabenský. Cieľom podujatia je prezentovať ľudové zvyky a tvorbu folklórnych skupín, uchovávať a prezentovať prejavy tradičnej kultúry regiónu.
      Priestor centra obce sa zaplní od 13.30 h, kedy sa v programe Príbehy minulosti predstavia folklórne skupiny Laštek z Pucova, Kýčera zo Zázrivej a Charita z Hornej Lehoty. Tiež deti z tamojšej školy, domáca folklórna skupina a spevácka skupina Oravskí richtári. „V programe predstavia najmä zvyky spojené so spracovaním ľanu a veselý pohľad na tradičné jarmoky a dianie s nimi spojené,“ dodal Žabenský.
      O 15.30 h bude javisko patriť folklórnemu súboru Váh z Liptovského Mikuláša, ktorý v profilovom programe predstaví najmä tanečné a hudobné podoby kultúry susedného regiónu.
      Aktuálne platné protipandemické a hygienické opatrenia znemožnili realizáciu slávností v plánovanom dvojdňovom rozsahu. V programe bude tento rok absentovať prezentácia tradičných pokrmov dlhánskych žien či pestrejšia ponuka stánkov. To však podľa starostu obce Jána Kamasa určite neovplyvní bohatstvo prezentované na javisku.

TASR

Foto: Ilustračné

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články