28.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

Fiľakovo: V galérii predstavia výstavu Svetového združenia maďarských fotografov

V galérii Mestského vlastivedného múzea vo Fiľakove predstavia putovnú výstavu Svetového združenia maďarských fotografov. Výstava pozostáva zo záberov zapojených do 22. ročníka fotografickej súťaže, ktorú združenie každoročne organizuje. TASR o tom informovalo Hradné múzeum vo Fiľakove (HMF).

„Do súťaže prebiehajúcej v piatich kategóriách sa tentokrát prihlásilo 147 fotografov zo siedmich krajín, s celkovým počtom 1617 záberov. Organizátori vzhľadom na okrúhle jubileum očakávali od zapojených účastníkov najlepšie snímky posledných dvoch desaťročí,“ priblížilo HMF.

Svetové združenie maďarských fotografov oslávilo vlani 20. výročie svojho založenia. Spolok mal na začiatku 27 členov, dnes ho tvorí vyše 180 maďarských fotografov rôznych žánrov žijúcich v Maďarsku i zahraničí. „Ide prevažne o amatérskych tvorcov, ktorí sa však venujú svojej práci na vysokej umeleckej úrovni,“ doplnilo HMF.

Najúspešnejšie snímky zo združením organizovanej fotografickej súťaže sú na základe hodnotenia odbornej poroty každoročne zaradené do putovnej výstavy. Jej vernisáž v galérii Mestského vlastivedného múzea vo Fiľakove sa uskutoční v piatok (24. 3.), výstava bude pre verejnosť prístupná do 23. apríla.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x