23.1 C
Nitra
piatok, 12 apríla, 2024

Fico vytiahol ďalšie NAHRÁVKY usvedčujúce ministra MIKULCA zo špinavostí

Robert Fico a Tibor Gašpar dnes na tlačovej konferencii prezentovali ďalšie nahrávky, ktoré usvedčujú ministra vnútra Mikulca zo špinavostí. R. Fico povedal, že to, čo sa dnes ráno udialo, a to opätovný zákrok NAKA u niektorých podnikateľov, nebolo náhodné a nesie to všetky prvky organizovanosti, pretože táto zločinecká skupina na čele s Mikulcom sa rozhodla, že bude verejnosť zabávať aj inými vecami, aby pomohla ministrovi pri hlasovaní o dôvere. Základným odkazom tohto zákroku voči ľuďom, ktorí sa aktívne podieľali na kauze Gorila, pánovi Krajniakovi a strane Sme rodina je priame vydieranie poslancov NR SR, pretože jasne dali najavo matovičovci strane Sme rodina, ktorí chceli hlasovať za odvolanie Mikulca, čo sa im môže stať, ak nebudú poslúchať blázna Matoviča a jeho sluhu Mikulca.

Predseda SMERu sa na tlačovej besede venoval opäť korupčnej činnosti ministra vnútra a porovnal ju s kauzou guvernéra NBS Kažimíra. Ten je druhýkrát obvinený za to, že mal odovzdať Imreczemu 47 tisíc eur. Ten toto svedectvo voči Kažimírovi poskytuje ako udavač, človek v náročnej situácii a nemôže sa dohodnúť s OČTK na dohode o vine a treste, čiže mu hrozí dlhý nepodmienečný trest odňatia slobody. „Máte tu prípad, kde bez akýchkoľvek dôkazov, akýchkoľvek dokumentov písomnej povahy, je tu len tvrdenie udavača, ktorý je pod obrovským tlakom, lebo mu hrozí vysoký trest. Toto však stačí na to, aby opakovane bol Kažimír obvinený z mimoriadne vážneho trestného činu. Minister Mikulec je na tom podstatne horšie, ako je pán Kažimír. Prečo nikto nevykopol dvere na Mikulcovom byte?,“ pýta sa R. Fico.

V nahrávke bol pustený rozhovor medzi F. Imreczem, v tom čase riaditeľom finančnej správy a B. Zurianom, šéfom NAKA. Opäť išlo o normálny rozhovor, kde ani jeden nebol v postavení obvineného, neboli pod tlakom. Dvaja dôveryhodní svedkovia hovoria, že minister vnútra bol zakomponovaný do korupčnej činnosti a zobral 100 tisíc úplatok. Bývalý prezident policajného zboru T. Gašpar doplnil, že na nahrávke sú ďalšie konkrétnosti, sú tam pomenované konkrétne projekty, za ktoré sa to deje, ďalšie osoby, ktoré by o tom mohli vedieť. Vyjadril zároveň obavu o spravodlivé presadzovanie práva a uplatňovanie zákonnosti „elitnými“ policajtmi v rámci trestných konaní vo svojej podstate aj obavu o zachovanie princípov právneho štátu.

Fico vytiahol ďalšie NAHRÁVKY usvedčujúce ministra MIKULCA zo špinavostí
Zdroj: sceenshot TA3

Druhá časť nahrávky hovorí o tom, že niekto rozdával úplatky v súvislosti s nákupom Detiky. Ide o ministerstvo vnútra vtedy vedené Lipšicom v roku 2011. Tu sa priamo hovorí o rozdávaní úplatkov. Ďalej hovoria o Kiskovi, ktorý si zavolal Imreczeho, aby sa pozrel „iným okom“ na Kiskove daňové problémy. A v závere Imrecze poukazuje na posadnutosť Matoviča, ktorý zneužívanie trestného práva spolu s Mikulcom organizuje.

T. Gašpar doplnil, že aj táto nahrávka má detaily, kto ešte o týchto veciach vie, kto môže svedčiť a ako sa môžu vyšetrovatelia uberať. No táto nahrávka svedčí o práci s kajúcnikmi, pretože mnohí sa snažia zahmlievať, či boli alebo neboli poskytnuté výhody vo forme zaisteného majetku atď. No jedna z hlavných výhod je, že sa nerieši ich trestná činnosť objektívne, podkvalifikováva sa, aby mohli hroziť podmienečné tresty. T. Gašpar uviedol príklad, ktorý sa týka Slobodníka: „Dňa 8. apríla 2022 Bernard Slobodník hovorí vo výpovedi v Súmraku: Vo svojej právomoci som spis odňal a prikázal, bolo to na základe jedného alebo dvoch anonymov, ktoré prišli na finančnú políciu, že so spisom pána Lipšica a Grendela je manipulované. Pričom však musím uviesť, že tieto anonymy som zabezpečil ja ako osoba Bernard Slobodník, aby boli k nám na NAKA zaslané a aby mohlo dôjsť k odňatiu spisu.“ Tu teda priamo vidieť vzťahy medzi kajúcnikom a Lipšicom a motívy ich konania. Slobodník to riešil v prospech Lipšica v čase, keď bol riaditeľ NAKA. Nepočúval teda Tibora Gašpara ako údajného šéfa zločineckej skupiny, počúval Lipšica, určite na objednávku.

SMER už opakovane potvrdil, že nie je možné, aby sa toto všetko konalo bez vedomia Matoviča a Mikulca. Ďalšia nahrávka presne potvrdzuje mimoriadne aktívnu úlohu ministra vnútra vo všetkých špinavostiach a zneužívaniach právomocí verejného činiteľa. Na nahrávke hovorí jeden z policajtov, že minister potvrdil, že „toto bude ródeo, viem, že to bude masaker, ale robte, čo je treba“. Priamo teda dáva pokyn vyšetrovateľom na NAKA, lebo to je súboj so Santusovej tímom Oblúk, keďže tá išla po nich ako „po údenom“.

YouTube video

T. Gašpar uviedol, že prokurátor z uznesenia generálnej prokuratúry na margo mediálnych otázok potvrdil, že z doposiaľ zabezpečených doslovných prepisov zvukových nahrávok nebolo zistené, že by dochádzalo k vytrhnutiu slov a viet z kontextu, ani k nepravdivým citáciám v neprospech obvinených. Ďalej prostredníctvom prokurátora ÚŠP informovali o stave konania ministra. Obvinení boli v úzkom kontakte s prokurátorom ÚŠP Dr. Repom pri plánovaní činnosti proti vyšetrovacieho tímu Oblúk a tento poskytoval citlivé informácie o výsluchoch, ktoré boli vykonané na generálnej prokuratúre. Prokurátor navyše konštatuje, že na trestnej činnosti čurillovcov sa aktívne podieľa minister vnútra Milulec, policajný prezident v tom čase Peter Kovařík a riaditeľ inšpekcie, v tom čase Scholtz. No došlo stíhanie po Scholtza, ale akosi sa pozabudlo na Kovaříka a Mikulca. Preto tu hovoríme opäť o „rovnom metri“.

(ts)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články