26.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

Fico: Prezidentka je ako politický polystyrén. Stokrát je argumentačne potopená, ale ona sa znova vynorí a dookola opakuje americkú propagandu

Prezidentka Z. Čaputová je ako politický polystyrén. Stokrát je argumentačne potopená, ale ona sa znova vynorí a dookola opakuje americkú propagandu.

Teraz vôbec nejde o to, čo SMER – sociálna demokracia tvrdí. My sme jednoducho presvedčení, že okamžité vypnutie ruského plynu a ropy by bolo ekonomickou vraždou občanov SR. A nehovoríme to len my. Samotná Európska komisia, prakticky všetci premiéri krajín EÚ potvrdzujú, že zníženie závislosti od ruského plynu a ropy bude vyžadovať náročné a drahé desaťročné úsilie. Aj preto sa na sankcii zastaviť odber ruského plynu a ropy nedohodol ani prebiehajúci summit EÚ, tak ako sa rozumne nedohodol ani na tom, že nemôžeme okamžite akceptovať nepripravenú Ukrajinu ako nového člena EÚ.

Pokyny z americkej ambasády v Bratislave sú ale pre prezidentku a premiéra silnejšie, ako akékoľvek argumenty. Premiér Heger ešte včera pokračoval v tejto propagande, prezidentka dnes píše status, že každý, kto hovorí o zdržanlivosti pri odpojení sa od ruského plynu ropy, citujem, „koná proti záujmom Slovenska a priamo ohrozuje bezpečnosť našich občanov“.

Pán premiér, pani prezidentka, už prestaňte! Je v záujme občanov SR, aby v mene plnenia amerických snov o oslabení Ruska platili za liter benzínu 3 eurá? Podľa mňa určite nie!

Pani prezidentka, už mi pripadáte ako politický polystyrén. Stokrát Vás k dnu pritlačia nevyvrátiteľné argumenty byť rozumní a hľadieť na slovenský národný záujem, ale Vy opäť vyplávate na hladinu a opakujete neudržateľnú propagandu cudzích záujmov.

Zdroj:TS

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články