-8.9 C
Nitra
pondelok, 30 januára, 2023

Fico k stíhaniu advokáta Paru: Odstraňujú právnych expertov obhajoby

Senát Najvyššieho súdu SR pod vedením sudcu Juraja Klimenta vzal asi pred hodinou do väzby mimoriadne dôležitého advokáta Mareka Paru.

Matovičova a Lipšicova klika sa nezastaví pred ničím. Je všeobecne známe, že sudca Kliment do tejto kliky patrí a že plní politický program OĽANO – pozatvárať opozíciu a každého, kto je s ňou spojený. Sudca Kliment bol nominantom Matoviča na post Generálneho prokurátora SR, za vládnu koalíciu kandidoval aj do Súdnej rady a nikdy sa netajil sympatiami k OĽANO. A je strýko ešte provládne nadržanejšieho prokurátora Špeciálnej prokuratúry (ŠP) O. Repu, ktorý v mene Lipšica stojí pri všetkých špinavostiach páchaných ŠP. Ústavný súd SR vo viacerých svojich rozhodnutiach konštatoval, že sudca Kliment porušuje práva a slobody obvinených. Osobne som žiadal ministerku Kolíkovú, aby začala proti nemu disciplinárne konanie, ale Kolíková mu vždy vyjadrila plnú podporu. Chápem, raz ho možno bude potrebovať.

Marek Para je mimoriadne dôležitý advokát v medializovaných politických kauzách. Nielenže je obhajcom nezákonne stíhaných a väznených, ktorí sa stali obeťami Matovičovej a Lipšicovej perzekúcie. Rovnako ako renomovaný, medzinárodne uznávaný právny expert odvážne hovorí o hrubom porušovaní zákonov zo strany vyšetrovateľov, prokurátorov a sudcov, sudcu Klimenta osobitne.

Preto mu treba zatvoriť ústa, tak ako opozícii. A najjednoduchší spôsob je vydať ho do rúk Klimenta, čo je už neopísateľný výsmech spravodlivosti, a posadiť na dlhé mesiace do väzby. Kliment jednou ranou zabil dve muchy. Dnešným zatvorení advokáta Paru, mimochodom za nič, ako obyčajne, berie nezákonne stíhaným kvalitnú obhajobu a poškodzuje ich v ich právach a súčasne likviduje človeka, ktorý odborne poukazoval na hrubé zneužívanie trestného práva na likvidáciu ľudí.

Aby tohto nebolo dosť, sudca Kliment sa dnes aj vyhrážal. Citujem z aktuálnej správy TASR: „Kliment poukázal na trend kriminalizácie niektorých vyšetrovateľov, prokurátorov ÚŠP a sudcov. Opätovné otvorenie tohto vyšetrovania je … zdvihnutý prst osobám, ktoré by chceli v tomto trende pokračovať.“ Takže sudca Kliment nám odkazuje, že pokiaľ budeme hovoriť o tom, ako vyšetrovatelia NAKA chceli zapáliť auto svojej kolegyni Santusovej za to, že ich vyšetrovala, pôjdeme za Parom do basy. Pán Kliment, práve sme odpadli od hrôzy. Ja mám hrôzu z niečoho iného, najmä z toho, kto a ako s Vami manipuluje, ako ste spolu s predsedom Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) Hrubalom pustili z väzby na slobodu človeka z kriminálneho prostredia a ticho ste sa pozerali na to, ako za Vašu prácu dostal špeciálny prokurátor Kováčik odmenu 14 rokov väzenia.

Napriek tomu, že som členom Slovenskej advokátskej komory (SAK), poviem to na rovinu. Páni kabinetní advokáti vo vedení SAK, čo sa ešte má stať, aby ste sa ozvali? Alebo čakáte útrpne, kým príde rad na vás len za to, že vykonávate povolanie advokátov, ako to profesionálne robí Marek Para?

Vážení priatelia, viem, že máte dosť svojich starostí so zdražovaním a sociálnou neistotou. Musím vás ale upozorniť, že to, čo dnes urobili Marekovi Parovi je obyčajné fašistické svinstvo, ktoré čaká každého, kto si dovolí otvoriť ústa proti tejto vláde a jej zločinom.

YouTube video

Zdroj:TS

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články