10.1 C
Nitra
sobota, 18 mája, 2024

Fašiangy v Martine: V nedeľu sa bude pochovávať basa

Fašiangovú atmosféru si môžu v nedeľu (19. 2.) vychutnať návštevníci Múzea slovenskej dediny Slovenského národného múzea (SNM) v Martine na podujatí Už sa fašiang kráti. TASR o tom informovala kultúrno-propagačná manažérka SNM v Martine Milena Kiripolská.

Doplnila, že vo fašiangovom sprievode so začiatkom o 10.30 h, 12.30 h a 14.30 h sa predstavia členovia folklórnej skupiny Limbora z Prečína. „Za náreku plačiek a veselej muziky pochovajú basu, ktorá bude odpočívať až do vzkriesenia na Veľkú noc. Do programu sa budú môcť zapojiť aj návštevníci, ak prídu v maske a doplnia náš sprievod,“ uviedla.

Zatancovať a zaspievať si budú môcť spolu s tradičnými maškarami – chlapom v koši, turoňom, chriapou, prespankou, babou naopak či jazdcom na koni. Počas podujatia nebudú chýbať ani ukážky a predaj výrobkov od ľudovoumeleckých výrobcov. Každý päťdesiaty návštevník Múzea slovenskej dediny získa voľnú vstupenku do všetkých expozícií SNM v Martine na rok 2023, dodala Kiripolská.

Podujatie podporilo OZ Jahodnícke háje.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x