6.5 C
Nitra
nedeľa, 18 februára, 2024

Fantázia: Erika Pinke zložila najväčšie puzzle na svete s 54-tisíc dielikmi!

Máme ďalší rekord, ktorý letí do sveta. Jej držiteľkou je naša kráľovná v skladaní puzzle Erika Pinkeová z Pribeta, ktorá zložila najväčšie puzzle na svete, čím sa zaradila k iba zopár vyvoleným. Obrazec z nich má až 54-tisíc dielikov.

https://www.facebook.com/pinke.erika/videos/10209010237488887

Erika je síce nepísanou, no absolútnou slovenskou kráľovnou v skladaní puzzle, ktorá má za sebou už niekoľko rekordných zápisov. Ako prvá u nás v auguste 2018 zložila puzzle so 40 320 dielikmi a teraz, opäť ako prvá, zložila puzzle s 54-tisíc, ktoré sú momentálne najväčšie na svete.

Fantázia: Erika Pinke zložila najväčšie puzzle na svete s 54-tisíc dielikmi!
Erika Pinke a jej rekordné 54-tisícové puzzle s rozmermi 8×2 metre. Zdroj: Archív Erika Pinke
O dva rekordné zápisy prišla preto, lebo sa k nim neprihlásila

Naša „kráľovná puzzle“ nie je rekordérkou iba na Slovensku, ale aj vo svete. Asi pred desiatimi rokmi tlieskal svet rekordu Amande Warringtonovej z anglického Bristolu, ktorá obrázok z 24-tisíc kúskov puzzle poskladala za 17 mesiacov. Nikto vtedy ešte nevedel, že Erike Pinke sa to podarilo v oveľa kratšom čase – za necelých sedem! „Nechala som to tak, pretože nie som lovkyňa senzácií a vtedy ma ani len nenapadlo riešiť to, no s odstupom času ma to mrzí, pretože ľudia mohli vedieť, že ja som to zložila oveľa skôr ako ona,“ priznáva rekordérka z Pribety, ktorá mala vážnu konkurenciu pred časom aj u nás, ale dopadla rovnako ako s Britkou. „Istý pán z Topoľčianok zložil 33 600 kúskov síce o mesiac neskôr ako ja, v knihe rekordov však figuruje on, lebo on to do ústredia nahlásil, kým ja nie,“ prezradila s nostalgiou absolútna slovenská rekordérka, ktorá tak prišla už o druhý zápis do Knihy rekordov.

Fantázia: Erika Pinke zložila najväčšie puzzle na svete s 54-tisíc dielikmi!
Obrovské puzzle , zdroj FB
Rekordných 54-tisíc dielikov „padlo“ za neuveriteľných 146 dní

Erika Pinke žiarila šťastím keď zložila puzzle so 40-tisíc kúskov. Opäť sa totiž zaradila medzi vyvolených, ktorým sa podarilo zložiť niečo, čo je na svete NAJ. „Skladala som to 230 dní. Začala som 1. januára 2018 a dokončila v magický deň 18. 8. 2018,“ priznala s úsmevom naša „puzzle kráľovná“, ktorej rekordné puzzle darovali kolegovia z práce k jej 50-tym narodeninám. Erika sa zložením puzzle so 40 320 dielikmi stala prvým Slovákom, ktorý to dokázal! Vytvoriť ďalší rekord sa Erika bránila, no napokon neodolala. Dcéra jej totiž kúpila puzzle s 54-tisíc dielikmi, tak mala pred sebou novú výzvu. „Začala som ešte minulý rok, 22. októbra a skončila 16. marca, teda mi to trvalo rovných 146 dní. A to pri všetkých iných povinnostiach v práci aj doma, ktoré človek v bežnom živote má,“ priznala slovenská kráľovná v skladaní puzzle. Tento honor jej patrí absolútne zaslúžene, pretože takéto niečo ešte nedokázal na Slovensku nikto.

Fantázia: Erika Pinke zložila najväčšie puzzle na svete s 54-tisíc dielikmi!
Erika a jej skladačky, FB

Prirodzene, ani teraz sa Erika nevyhla úsmevnej príhode. „Chýbali mi tri dieliky, pričom dva iné zase boli navyše. Tie ale nikde nepasovali. Síce sme sa to pokúsili reklamovať, no či nám ich pošlú, to neviem,“ hovorí s úsmevom naša „svetová“ rekordérka. Erika vie totiž iba jednom človeku, ktorý rekordné 54-tisíc dielikové puzzle poskladal. „Je ním Nemec Peter Schubert. Aj jemu chýbali nejaké dieliky, no žiadne také, ktoré som ja mala navyše,“ vraví s úsmevom. Jej rekordné 54-tisícové puzzle boli v 27 vreckách po 2000 kúskoch. Témou celého konečného výtvoru s rozmermi 8×2 metre sú rozličné maľby a obrazy. A či sa ešte pustí do skladania prípadne ešte väčšieho puzzle mala Erika trochu vyhýbavú odpoveď. „Nehovorím, že nie, ale v auguste by sa mi mala narodiť vnučka, a tak prednosť pred rekordom dostane ona.“

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články