26.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

Fajčiari si DOPLATIA znova VIAC. Zvýšila sa spotrebná daň na tabakové výrobky

Od 1. februára začala platiť zvýšená spotrebná daň na tabakové výrobky. Táto zmena sa podpisuje aj pod nárast koncových cien.

Fajčiari si DOPLATIA znova VIAC. Zvýšila sa spotrebná daň na tabakové výrobky

Cigarety so starou a teda nižšou cenou možno nájsť na trhu ešte do konca marca, iné kategórie produktov o niečo dlhšie. Manažér spoločnosti JTI Slovak Republic Martin Jaroš upozorňuje, že cigarety so starými kontrolnými známkami sa môžu dopredať aj skôr: „Netreba sa spoliehať na to, že cigarety s nižšou cenou budú na trhu počas celého dvojmesačného prechodného obdobia. Obchodníkom sa tieto staré zásoby rýchlo míňajú a nahrádza ich tovar s novou daňovou sadzbou.“

Na Okresnom súde v Nitre sa do súboja o akcie Thermalparku Nitrava zapájajú ďalší aktéri

Daň tvorí v prípade cigariet a sypaného tabaku podstatnú časť ich ceny. Vyššia daň sa preto do konečnej ceny premieta v plnej miere. K tomu treba pripočítať aj zvýšené výrobné náklady spojené s energetickou krízou a rastúcimi cenami materiálov. „Tieto faktory, žiaľ, vedú k tomu, že cena krabičky cigariet sa tento mesiac zvyšuje rádovo o desiatky centov,“ dodáva Jaroš.

(nn, freepick)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x