26.1 C
Nitra
štvrtok, 20 júna, 2024

Expolicajtka, ktorá smrteľne postrelila Afroameričana, dostala dva roky

Bývalú americkú policajtku Kim Potterovú, ktorá vlani v apríli smrteľne postrelila Afroameričana Daunteho Wrighta, odsúdili v piatok na dva roky väzenia, informovala agentúra AFP.

Potterovú uznala porota za vinnú zo zabitia prvého a druhého stupňa ešte vlani v decembri. Sudkyňa Regina Chuová zamietla žiadosť prokuratúry o udelenie sedemročného trestu a Potterovú odsúdila na dva roky, z ktorých si bývalá policajtka bude musieť odsedieť najmenej 16 mesiacov.
      Sudkyňa uznala, že sa nájdu aj takí, ktorí s rozsudkom nesúhlasia. Podľa nej policajtka urobila chybu, ktorá sa skončila tragicky, ale nikdy nemala v úmysle niekomu ublížiť.

Vzlykajúca expolicajtka vyslovila na súde ľútosť. „Chápem materinskú lásku a je mi ľúto, že som vám zlomila srdce,“ povedala matke obete Katie Wrightovej.
      Potterová spolu s ďalším kolegom 11. apríla 2021 zastavila vozidlo vedené Wrightom za porušenie dopravných predpisov. Policajti ho neskôr chceli zadržať na základe zatykača za držanie zbraní. Potterová omylom použila služobnú zbraň namiesto elektrického paralyzéra (tzv. tasera). O dva dni neskôr odstúpila zo služby. Zatkli ju 14. apríla.

Nešťastie sa stalo v meste Brooklyn Center v americkom štáte Minnesota. Situácia v Minnesote bola v tomto období napätá v spojitosti so zabitím Afroameričana Georgea Floyda belošským policajtom v Minneapolise v máji 2020, pripomenula agentúra AP. Tohto policajta, Dereka Chauvina, vlani v júni odsúdili na 22 a pol roka väzenia.

Zdroj: TASR

Foto: Ilustračné NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články