24.1 C
Nitra
sobota, 25 mája, 2024

Expolicajt Marián K., obžalovaný z prijímania úplatkov, sa cíti nevinný

Špecializovaný trestný súd, pracovisko Banská Bystrica, otvoril v utorok proces s bývalým policajným vyšetrovateľom Mariánom K., ktorého prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry viní pre dva skutky – zločin prijímania úplatku a obzvlášť závažný zločin prijímania úplatku v spolupáchateľstve.

Marián K. je obžalovaný za prijatie úplatku vo výške 25.000 eur od nitrianskeho podnikateľa Norberta B. prostredníctvom bývalého riaditeľa Národnej jednotky finančnej polície NAKA Bernarda S. za to, že pomôže synovcovi exministra hospodárstva Petra Žigu. V druhom skutku sa mu kladie za vinu, že prijal úplatok vo výške 200.000 eur od bývalého riaditeľa Kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovíta M.

Expolicajt Marián K., obžalovaný z prijímania úplatkov, sa cíti nevinný
Foto: Ilustračné NN

Obžalovaný v úvode hlavného pojednávania urobil vyhlásenie, že je nevinný. Uviedol, že chce a bude vypovedať, ale až po výsluchoch Bernarda S., ako aj Ľudovíta M. Podľa neho práve títo svedkovia mali počas prípravného konania účelovo meniť výpovede.

Mariána K. zadržali v rámci policajnej akcie Judáš. Počas nej zadržali aj bývalého a zosnulého policajného prezidenta Milana Lučanského a ďalších vysokopostavených policajných funkcionárov. Bol obvinený aj v rámci policajnej akcie Očistec.

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články