10.1 C
Nitra
sobota, 2 marca, 2024

Exminister Rudolf Zajac: Na covid stačí lekárovi výbava za 25 eur!

Bývalý minister zdravovníctva Rudolf Zajac, ktorého preslávili dvadsaťkorunáčky za návštevu lekára, vydáva knihu a pri tej príležitosti poriadne skritizoval zdravotníctvo v súvislosti s nezvládnutím druhej vlny pandémie.

Exminister Rudolf Zajac: Na covid stačí lekárovi výbava za 25 eur!
Rudolf Zajac, zdroj foto: FB RZ

 „Slovenské zdravotníctvo zlyhalo v tých elementárnych funkciách – vyšetrenie pacienta doma na lôžku, odoslanie, včasná diagnóza a liečba. Neviem, koľko tisíc ľudí zbytočne umrelo, lebo keď už došli cez RZP-čku do nemocnice a nie cez svojho obvodného lekára, spravidla už bolo neskoro. Žiaľ, tí mŕtvi sa už nesťažujú,“ povedal Zajac pre portál pluska.sk.

A pokračoval ešte ďalej, podľa neho vraj stačilo málo. „Platí pravidlo – čím skôr sa  covid zachytí, čím skôr dostane pacient príslušnú ambulantnú liečbu typu azitromycín, dexametazón, lekárovi stačí špachtľa, fonendoskop a oxymeter, dokopy výbava asi za 25 eur – tým väčšiu má pacient šancu na prežitie. Podľa údajov, ktoré máme od súkromných zdravotných poisťovní, iba 5 percent pacientov sa dostalo cez prvý kontakt do nemocnice,“ povedal exminister, že sa tým sa treba riadiť aj v tretej vlne.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články