13.7 C
Nitra
pondelok, 4 marca, 2024

„Exekútorom dáme po prstoch, ľuďom ostanú peniaze na život“

Štát chce zlepšiť situáciu ľudí, ktorí sú zaťažení exekúciami. Informoval o tom minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak (Sme rodina) na sociálnej sieti počas rokovania tripartity.
      „Exekútorom dáme po prstoch, ľuďom ostanú peniaze na život,“ napísal minister. Návrh, ktorý v pondelok tripartita s pripomienkami prerokovala, podľa jeho slov výrazne zlepší život ľuďom s exekúciami.                  
      Ako vysvetlil minister, aktuálne majú exekútori nad ľuďmi veľkú moc. „Z výplaty strhnú takmer všetky peniaze a nenechávajú nič na živobytie. Dlžníci sa radšej ani nezamestnávajú, veď načo – aj tak im exekútor všetko zabaví,“ poznamenal minister.
      Dodal, že tripartita prerokovala návrh, aby exekútor mohol zobrať ľuďom menej peňazí. „Ľuďom tak ostane viac, aby mohli slušne žiť a mali dôvod sa opäť zamestnať. Klepnutie exekútorom po prstoch a zlepšenie podmienok pre občanov Slovenska je náš ďalší sľub, ktorý ideme naplniť,“ uviedol Krajniak.
      Poznamenal, že materiál by mal ísť na vládu budúci týždeň a dúfa, že prejde.
      Úplne stotožnená s návrhom však nie je Republiková únia zamestnávateľov (RÚZ) SR. Viceprezident únie Mário Lelovský počas rokovania novinárom povedal, že verí, že sa návrh ešte dopracuje. „Pokladáme to za dosť nešťastné z pohľadu mentálneho nastavenia ľudí, ktorí sú dlžní,“ okomentoval Lelovský s tým, že keď si človek požičia, musí si byť vedomý toho, že to musí aj splácať. Štát by nemal zlikvidovať povinnosť čokoľvek splácať.

Zdroj: TASR

Foto: Archív

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články