14.2 C
Nitra
utorok, 27 februára, 2024

Ekotopfilm – Envirofilm v Trnave ponúkne dokumentárne filmy aj diskusiu

Medzinárodný filmový festival Ekotopfilm – Envirofilm ponúkne v stredu 29. septembra v kine Hviezda v Trnave dokumentárne filmy i diskusiu s vedením mesta a odborníkmi o zmenách klímy. Informovalo o tom mesto na webovej stránke.
      Téma tohtoročného festivalu je stručná, ale o to jasnejšia – konzum. „Na začiatku technického rozmachu mali vynálezcovia dobré úmysly. Jedlo malo ľudí nasýtiť a potešiť, oblečenie ochrániť a autá priblížiť k živobytiu a blízkym. V novej kampani sa festival ospravedlňuje velikánom za to, že sa ich vynálezy konzumným správaním a nadužívaním zmenili na zbrane voči životnému prostrediu,“ uviedli organizátori podujatia.
      Festival sa začína o 16.00 h filmom Múdrosť veľrýb, z dielne morského biológa a filmára Ricka Rosenthala, ktorý počas kariéry natáčal veľryby. „Program festivalu pokračuje od 17.00 h diskusiou Trnava, sme pripravení na zmenu klímy? Návštevníci festivalu môžu diskutovať so zástupcami mesta a odborníkmi v tejto oblasti a dozvedia sa, ako môže Trnava reagovať na najväčšiu globálnu hrozbu súčasnej doby,“ informovalo mesto.
      Nepoškodenú prírodu bude možné sledovať od 19.00 h na panenskom ostrove Bioko vo filme Stratení králi Bioka. Film Čokoládové srdce temnoty sa začína o 20.00 h. „V roku 2001 sa lukratívny čokoládový priemysel na základe tlaku mimovládnych organizácií zaviazal ukončiť detskú prácu na kakaových plantážach do roku 2006. Vykorisťovanie detí pri zbere kakaových bôbov však pokračuje ešte aj v súčasnosti,“ uviedli k filmu organizátori.

Zdroj: TASR

Foto: Ilustračné, yupiie.com

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články