15.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

E. Kaliňák: Médiá a politickí komentátori musia niesť zodpovednosť za svoje klamstvá. M. Leško bude prvý

To, čo predviedol v sobotu v Denníku bývalý komunistický pisálek, ktorý ako správny demokrat po revolúcii prevrátil kabát a začal zrazu hlásať pravdy amerického režimu – Marián Leško – u Moniky Tódovej, je za hranou tej najprimitívnejšej propagandy. Bez akejkoľvek oponentúry strieľal jedno krivé obvinenie z trestného činu za druhým, až sám seba presvedčil, že stranu SMER – SD, by mal súd okamžite rozpustiť. Začal – ako inak – únosom Vietnamca.

Leško v danom rozhovore o únose Vietnamca tvrdí, že je očividné, ako to bolo pripravené, ako to bolo zorganizované a ako bola zabezpečená logistika:

„Normálny minister vnútra urobí všetko, čo je v jeho silách, aby zistil, či z neho niekto urobil spolupáchateľa. Ale Kaliňák sa k tomu nemal. Vôbec nechcel zistiť, či to naozaj nebolo tak, že v dobrej viere pomáhal zločinu. On sa správal tak, akoby po celý čas vedel, že to zločin bol a on musí všetkými silami a prostriedkami zabezpečiť, aby sa to nikto nedozvedel.“

Martin NEMKY: Na všetko vieme nadávať, prispôsobiť sa, no ak treba povedať svoj názor, sedíme doma

V momente, ako nemecká strana kontaktovala naše ministerstvo vnútra, že v Berlíne došlo k únosu Vietnamského občana a možná stopa vedie aj na Slovensko, dal Robert Kaliňák nemeckým vyšetrovateľom k dispozícii všetky kamerové záznamy a dáta o ktoré požiadali. Ich podozrenia sa však nepotvrdili a tak požiadali Roberta Kaliňáka, aby im bolo umožnené vypočuť celú posádku lietadla. Robert Kaliňák slovami Leška, ako normálny minister, ktorý urobí všetko preto, aby zistil, či z neho niekto urobil spolupáchateľa, to povolil a nemeckí vyšetrovatelia mohli vypočuť komplet celú posádku… Záver?

Citujem Generálneho spolkového štátneho zástupcu na Spolkovom súdnom dvore: „Počiatočné podozrenie voči občanom Slovenskej republiky v súvislosti s účasťou na celej operácii tajných služieb netrvá. Tajné vyvezenie obete únosu Thrinha zo Šengenského priestoru bolo zrealizované tak, že boli oklamané úradné orgány Slovenskej republiky.“ Toto je konštatovanie generálneho prokurátora nie Slovenska, ale Nemecka! Z roku 2019.

Napriek tomuto konštatovaniu, pán Leško tvrdí, že: „išlo o pripravený a zorganizovaný zločin a my sme sa na ňom podieľali – od premiéra cez ministra vnútra až po jeho podriadených.“

Dámy a páni, novinári a politickí komentátori. Pán Leško bude prvý, a ak to nepochopíte, pôjdu ďalší. Doba, keď ste mohli bezbreho klamať a vymýšľať si končí, pretože odmietame rešpektovať, že vy ako ľudia, ktorí ovplyvňujú verejnú mienku nenesiete žiadnu zodpovednosť za svoje slová a klamstvo sa stalo vašou pracovnou metódou. V tomto momente sa už pripravuje kvalifikované trestné oznámenie na pána Leška za obludné klamstvá, ktoré narozprával v rozhovore s pani Tódovou, ale zároveň pripravujeme aj občianskoprávnu žalobu, aby ho jeho klamstvá zaboleli.

Posledné tri roky definitívne potvrdili, že médiá na Slovensku nenesú zodpovednosť za to, čo šíria a dnes vieme, že to je chyba, ktorú treba napraviť. Je zjavné, že médiá tak ako mimovládky potrebujú nové legislatívne pravidlá, ktoré zabránia, aby sa na Slovensku zneužívali proti demokracii.

(ts)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x