17 C
Nitra
streda, 28 septembra, 2022

Dubnica nad Váhom: V kaštieli pribudli prvky pre znevýhodnené skupiny obyvateľov

Stálu expozíciu Dubnického múzea v kaštieli v Dubnici nad Váhom doplnili NFC kódy a stojany s plastickými reliéfmi s popismi v Braillovom písme. Slúžiť majú predovšetkým osobám s poruchami zraku a sluchu. TASR o tom informovala odborná referentka pre styk s verejnosťou Mestského úradu v Dubnici nad Váhom Mária Badačová.

Ide o úspešný projekt Dubnického múzea, vďaka ktorému sa v priestoroch kaštieľa nachádzajú reliéfne obrazy doplnené o audiokomentár, ako aj virtuálny sprievodca pre nepočujúcich, uviedla Badačová.  
      „Po načítaní kódu mobilným telefónom si môže návštevník vypočuť nahrávku či pozrieť video s tlmočením v znakovej reči,“ priblížila riaditeľka Dubnického múzea Monika Schwandtnerová.

Špeciálny sprievodný text vytvorený na základe odborných podkladov múzea podľa nej obsahuje aj popis najvýznamnejších exponátov.
      Projekt realizovalo Dubnické múzeum s finančnou podporou Ministerstva kultúry SR a je výsledkom série konferencií Múzeá a galérie bez bariér.

Zdroj: TASR

Foto: sk.wikipedia.org NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články