9.2 C
Nitra
utorok, 16 apríla, 2024

Domácemu TYRANOVI hrozí až pätnásť rokov za mrežami. V sobotu ho zadržala polícia

Trest odňatia slobody od sedem do pätnásť rokov hrozí 52-ročnému mužovi, ktorý od roku 2007 týral svoju manželku a deti.

depresia samota dieťa
foto: ilustračné

Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Kežmarku voči nemu vzniesol obvinenie zo zločinu týrania blízkej a zverenej osoby. Ako dnes ďalej informovala prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová, opakovane vyvolával strach u svojej manželky, ako aj u svojich detí, nadmieru ich kontroloval, obmedzoval ich v kontakte s inými osobami a v sociálnych kontaktoch.

Ingrid Opatovská: Násilie takmer vždy vedie k ďalšiemu násiliu a preto ho nie je možné tolerovať

„Členovia rodiny mu museli pravidelne hlásiť, kde sú a s kým, vymýšľal rôzne spory. Muž bol často agresívny, kričal po svojich blízkych, budil ich zo spánku, ničil im osobné veci, vyvolával strach a vyžadoval od nich absolútnu poslušnosť. Vulgárne vyhrážky boli súčasťou všetkého tohto konania,“ opísala hovorkyňa. Dlhodobé psychické utrpenie zanechávalo podľa jej slov na manželke a deťoch následky, neustále trpeli strachom a obavou o svoj život. Agresora napokon v sobotu 21. januára podvečer zadržala policajná hliadka, skončil v cele policajného zaistenia.

Ligdayová pripomenula, že akékoľvek formy násilia či agresie je potrebné riešiť hneď na začiatku ich vzniku. „Je nutné vyhľadať pomoc a neostávať v takomto prostredí. Agresor sa nikdy nezmení, ani po rôznych sľuboch či vyjadrení ľútosti z jeho strany. Neostávajme nevšímaví k ľuďom vo svojom okolí, možno im vieme pomôcť, možno potrebujú len dodať odvahu, aby z tohto ,,začarovaného“ kruhu agresie dokázali odísť,“ uviedla.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x