24.1 C
Nitra
sobota, 25 mája, 2024

Dôkazy o brutálnej manipulácii vyšetrovania proti Ficovi a Kaliňákovi?

Na tlačovej besede reagoval predseda strany SMER – sociálna demokracia Robert Fico a člen predsedníctva Robert Kaliňák na dôkazy o brutálnej manipulácii vyšetrovania práve proti nim.

R. Fico uviedol, že na jednej strane je Matovičove gestapo na NAKA smiešne a čo vystrája na prokuratúre Lipšic, čo je zarážajúce, nakoľko je to politik, ktorý je zaviazaný Matovičovi, no na druhej strane je smutné, do akej miery je na Slovensku zlikvidovaný právny štát.

Na úvod pripomenul, že obvinenie štyroch vyšetrovateľov NAKA, prípad Čurilla a spol, ale rovnako aj obvinenie dvoch operatívnych policajtov z NAKA, pána Dunčka a pána Magulu, sú považované za jasný dôkaz hrubého zneužívania právomocí verejných činiteľov, policajtov, vyšetrovateľov v podobe manipulácie s trestnými vecami. 

Dôkazy o brutálnej manipulácii vyšetrovania proti Ficovi a Kaliňákovi?

„Dôkazy, ktoré sa objavili v týchto obvineniach, pokiaľ ide o pána Čurillu a spol. a pána Dunčka a pána Magulu, sú natoľko devastujúce, že niekedy sa až rozum zastavuje, že či vôbec toto môžu dostať zo svojich hláv takzvaní elitní vyšetrovatelia alebo elitní policajti, pretože tieto dôkazy sú v podobe nie nejakých klebiet, ale sú v podobe prepisov legálnych odposluchov.“ Podľa slov R. Fica je zjavné, že od nástupu Matovičovej vlády malo toto gestapo jasné politické pokyny, ktoré už boli niekoľkokrát na tlačových besedách odprezentované, a to zlikvidovať SMER.

Predseda SMERu poznamenal, že aj v prípade jeho a Roberta Kaliňáka toto gestapo postupovalo rovnako chybovo ako v minulosti. „Jasne sme preukázali, a nikto to doteraz nespochybnil a ja som na to hrdý, že vyšetrovateľ Vereščák, ktorý je podpísaný pod obvinením, toto obvinenie nepísal a netuší, čo v tom obvinení je napísané. Priamo na výsluchu som vyšetrovateľa Vereščáka žiadal, aby mi vysvetlil podstatu obvinenia a hlavne som ho žiadal, aby mi povedal niečo o tej komplikovanej judikatúre Európskeho súdu pre ľudské práva, ktorá je citovaná v tom obvinení, ale ktorá je citovaná úplne preventívne, že pozor pán Fico, to sa vás ale netýka. Ona je dobrá tá judikatúra, ale zabudnite na to, že sa to vás bude dotýkať. Ten Vereščák nevie pozdraviť ani good mornig a on tam veselo používa anglické výrazy a rozpráva, on ani neviem kde je Európsky súd pre ľudské práva, on to ani nečítal. Budeme teraz sledovať jeho kariérny postup, budeme sledovať všetky odmeny, ktoré podostával, pretože za takúto špinavú robotu, ktorú Vereščák urobil musí prísť nejaká špinavá odmena, nejaké judášske groše,“ povedal.

Robert Fico ďalej čítal z analýzy vyšetrovacieho spisu, kedy sa obrátila NAKA z Bratislavy na košickú NAKA 24. septembra 2021, lebo vraj bolo treba rozpracovať univerzálneho udavača Makóa. V Košiciach sú dvaja operatívni policajti, pán Bádi a pani Kopšová. Títo urobili úradný záznam 28. septembra 2021 o účelovom rozhovore s osobou Ladislav Mako. 

„Akože nevieme, že s kým máme do činenia. Tento úradný záznam mal byť z účelového rozhovoru, ktorý mal Mako urobiť v Bratislave 9.9.2021 od 13.30 do 15.30. Prečo, keď bol nejaký účelový rozhovor 9.9.2021 v Bratislave s univerzálnym udavačom Makóom, prečo ho nazývajú Ladislav Mako a prečo úradný záznam píšu v Košiciach 28. septembra 2021? Jednoduchá odpoveď, pretože v júli bolo povedané, toto je skutok, ktorý musíte naplniť (úloha je spraviť smer zločineckú skupinu a tak úplne zničiť opozíciu, pozn.). Takže vymysleli si príbeh, zločinecká skupina Fico, Kaliňák a neviem, kto všetko a potom sa začali vypracovávať fiktívne, vymyslené dôkazy, ktoré sa potom stali súčasťou realizačného návrhu, na základe ktorého nás všetkých potom poobviňovali,“ vysvetlil.

Dodal, že Makó mal byť vypočutý 9.9.2021 medzi 13.30 – 15.30 hod., no operatívci v Košiciach píšu ďalší úradný záznam 21.9. v Košiciach o účelovom rozhovore s bližšie neoznačenou osobou, ktorý sa mal konať 9.9.2021 o 14.30. Otázka znie, ako sa mohol konať rozhovor 9. septembra o 14.30, keď 9.9.2021 píšu, že 13.30 – 15.30 bol rozhovor s Makóom. Je teda tá bližšie neoznačená osoba Makó? 

„Menovaný uviedol, že osoba Norbert Bödör a tak ďalej, po vopred vykonanej dohode a naplánovaní s docentom JUDr. Robertom Ficom a spol. priamo vykonávali zabezpečovanie informácií z evidencií štátnych inštitúcií zabezpečujúcich riadny chod a bezpečnosť štátu. Toto nepovie ani profesor práva a nie ešte nejaká účelová osoba, ktorá príde na políciu. Viete, prečo to povedal? No aby to samozrejme zakladalo zločineckú skupinu, lebo bolo základom z nás urobiť nejakých zločincov. Menovaný uviedol, že vôbec nevie uviesť žiadne konkrétne mená a osoby, o ktoré sa má konať. Nikdy nebol pri žiadnom konkrétnom rozhovore medzi Robertom Ficom a Norbertom Bödörom avšak s istotou vie povedať, že Norbert Bödör vykonával pokyny Fica. Na základe tohto bol Robert Kaliňák vo väzbe a ja som mal ísť do väzby a sme obvinení zo založenia zločineckej skupiny,“ priblížil R. Fico.

Robert Kaliňák dodal, že toto trestné stíhanie je prejavom absolútneho zúfalstva, ktoré má dva dôvody. Prvým je rozhodnutie zničiť opozíciu a druhý je umlčať opozíciu, umlčať tých, ktorí kritizovali ich postup a vymyslené trestné stíhania, ktoré tu roky prebiehajú. 

„V našom prípade dozorujúci prokurátor doktor Harkabus prehliada antidatovanie jednotlivých dokumentov. Spis je vedený podľa dátumu, podľa listov, podľa strán a tam sú prehadzované dátumy, veci sú robené dopredu, potom dozadu, potom sa prepisujú, skrátka je sfalšovaný celý spis, lebo nevedeli, ako na to prísť. A potom začali podvádzať a robili zakázané veci, že vypočúvali svedkov pred začatím trestného konania, čo je neprípustné v našom trestnom poriadku.“ Podľa jeho slov Slovenská republika stráca svoje hospodárstvo, stráca kvalitu života a to len preto, že nemáme schopnú vládu, ktorá aby umlčala opozíciu používa takéto nástroje z päťdesiatych rokov.

YouTube video

(ts)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články