14.8 C
Nitra
utorok, 25 júna, 2024

Dočasný policajný prezident pochádza z KOMÁRNA

Dočasným policajným prezidentom Komárňan Hamran

Minister vnútra Roman Mikulec tento týždeň informoval, že do „horúceho kresla“ dočasného policajného prezidenta nastúpi od 16. septembra Štefan Hamran.

Kto je Štefan Hamran?

Na komárňanskej „priemyslovke“ zmaturoval s vyznamenaním v roku 1993. V roku 2001 rovnako s vyznamenaním zmaturoval aj na Strednej odbornej škole Policajného zboru v Pezinku. Ako policajt začínal v r. 1999 na Obvodnom oddelení PZ práve v Komárne, ako inšpektor. Neskôr pracoval ako starší referent/hraničný splnomocnenec pre hranice s Poľskom a Maďarskom.

V rokoch 2008-2009 pôsobil ako starší referent – špecialista v Jednotke zvláštnych zahraničných činností útvaru osobitného určenia PPZ. V Iraku vykonával logistické a administratívne zabezpečenie výkonu štátnej služby, zameranej na ochranu diplomatického personálu.

Dočasný policajný prezident pochádza z KOMÁRNA
Zdroj: Branislav Wáclav/Aktuality.sk

V roku 2016 bol zvolený za predsedu expertnej skupiny ATLAS BUILDING, ktorá sa špecializovala na riešenie incidentov v zastavaných oblastiach. V rámci tejto skupiny zastrešoval aj medzinárodné protiteroristické cvičenia a v roku 2019 bol zvolený do funkcie predsedu medzinárodnej skupiny ATLAS (organizácia zabezpečujúca protiteroristické jednotky členských krajín EÚ, Islandu, Nórska a Švajčiarska, v spolupráci s Europolom a Európskou Komisiou). V rámci tejto pozície zorganizoval aj komplexné cvičenie Lynx komanda v Komárňanskej pevnosti a viedol tím, ktorý zatkol A. Zsuzsovú, obvinenú vo vražde novinára Kuciaka a jeho partnerky.

Eka Balašková

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články