21.1 C
Nitra
piatok, 5 júla, 2024

Dočasne poverený premiér poslancom: Predvolebnú kampaň si robte z peňazí strany, nie zo štátnej peňaženky

Dočasne poverený premiér Eduard Heger (OĽANO) pripomenul poslancom Národnej rady (NR) SR schválený štátny rozpočet na rok 2023.

Podotkol, že každý výdavok nad jeho rámec musí byť opodstatnený, premyslený a krytý príjmami. Predvolebnú kampaň majú podľa jeho slov robiť z peňazí strany a nie štátnej peňaženky. Odmieta, že by za aktuálny stav bola zodpovedná dočasne poverená vláda. „Parlament sa za posledné týždne stal arénou predvolebného zápasu. Zažívame narastajúci počet poslaneckých návrhov, ktoré sa vezú na vlne politického populizmu a hazardujú s verejnými financiami. Chcem pripomenúť poslancom a politickým lídrom, že v decembri parlament schválil rozpočet ústavnou väčšinou, ktorý jasne definuje, na čo sú peniaze v tomto roku určené,“ uviedol Heger.

Priznal, že vláda nemá ústavné právomoci obmedziť poslancov pri predkladaní návrhov. Preto apeloval na poslancov a lídrov strán, aby sa správali zodpovedne. Ohradil sa voči obvineniam opozície, že za tento stav môže vláda, ktorá vyvoláva chaos. „Ten takzvaný chaos a cirkus je na inej pôde. Je na pôde parlamentu. Vláda, naopak, funguje a správa sa zodpovedne a podľa dohody sa koordinujeme aj s prezidentkou,“ dodal.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x