13.7 C
Nitra
pondelok, 4 marca, 2024

Dobrovoľníci môžu podporiť ľudí bez domova prostredníctvom kampane Daruj domov

Prostredníctvom kampane Daruj domov môžu dobrovoľníci podporiť ľudí bez domova. Občianske združenie Proti prúdu, ktoré kampaň spustilo, už päť rokov pomáha zabezpečiť týmto ľuďom dlhodobé bývanie za dostupnú cenu i odbornú pomoc. V rámci programu Bývanie Nota bene už takto pomohlo 25 ľuďom bez domova.

Ľudia môžu kampaň podporiť prostredníctvom webstránky www.pomahatjelahke.sk. „Príspevky od darcov pomôžu zabezpečiť pravidelné návštevy v bytoch a odbornú sociálnu a psychologickú pomoc, pokryť príspevky na bývanie a zabezpečiť menšie opravy, úpravy či výbavu do bytu,“ priblížilo združenie. Koordinátor programu Ivan Lorenc doplnil, že kampaň možno podporiť aj prenájmom bytu.

OZ pripomína, že na Slovensku chýbajú kľúčové nástroje na ukončenie bezdomovectva, akými sú cenovo dostupné nájomné byty a dostatočný príspevok na bývanie. Mnohí ľudia tak podľa združenia dožívajú svoje životy zaseknutí v krízových službách, v preplnených ubytovniach, nocľahárňach či na ulici.
      „Aby sme mohli ukončovať bezdomovectvo, potrebujeme pomoc darcov. Na Slovensku nám na to chýbajú systémové nástroje, preto sme si ich museli vytvoriť,“ vysvetlila Sandra Pazman Tordová z Proti prúdu.

Zdroj: TASR

Foto: Ilustračné NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články