24.1 C
Nitra
sobota, 25 mája, 2024

Dobrá správa pre motoristov: V Nitrianskom kraji prebieha rekonštrukcia ciest II. a III. triedy

Jozef Uhlárik

Azda nikto nepochybuje o tom, že slovenské cesty sú vo viac ako zlom stave. A najmä tie II. a III. triedy, ktoré spadajú pod vyššie územné celky. Preto isto každého vodiča poteší informácie, že v Nitrianskom kraji ich začali opravovať.

V Nitrianskom kraji prebieha rozsiahla rekonštrukcia rekonštrukcia ciest, ktorá sa postupne dotkne vodičov vo všetkých jeho okresoch. Na celkovo 32 úsekoch ciest bude postupne vyasfaltovaných takmer 400-tisíc m2 vozovky, informuje portál nitralive.sk.

Najviac ciest sa opraví v okrese Levice, najmenej v Zlatých Moravciach

Práce za viac ako 3,5 milióna eur pre nitriansku župu realizuje spoločnosť Eurovia.sk. Oprava ciest II. a III. triedy, ktorá potrvá do konca augusta sa postupne uskutoční v okresoch Komárno, Levice, Nitra, Zlaté Moravce, Nové Zámky, Šaľa a Topoľčany. Na jednotlivých úsekoch dôjde postupne k výmene asfaltových vrstiev vozovky. „Cieľom je zvýšiť bezpečnosť na cestách II. a III. triedy v Nitrianskom kraji. Opravených bude celkovo viac ako 60 km povrchu vozovky. Najväčšia dĺžka opravovaných úsekov je v okrese Levice, kde to bude takmer 15 km. Dĺžka ostatných opravovaných úsekov v ďalších okresoch je od 3,8 km (okres Zlaté Moravce) do 12,7 km (okres Nové Zámky),“ prezradila PR manažérka a hovorkyňa spoločnosti Eurovia.SK Simona Tančáková.S opravou ciest súvisia aj dopravné obmedzenia, a tak bude premávka na opravovaných úsekoch riadená svetelnou signalizáciou alebo pomocou regulovčíkov. Maximálna povolená rýchlosť v rekonštruovaných úsekoch bude znížená z pôvodných 90 km/h na 30 km/h. Oprava jednotlivých úsekov sa začala v druhej polovici júna v okrese Komárno a pokračuje opravami v okrese Nové Zámky. Počas mesiaca júl sa začne s rekonštrukcia ciest v okresoch Levice, Nitra, Zlaté Moravce a Topoľčany. V prvej polovici augusta sa pracovníci presunú do šalianskeho okresu. Podľa dĺžky opravovaného úseku budú na nich rekonštrukčné práce trvať od 10 do 30 dní.

Dobrá správa pre motoristov: V Nitrianskom kraji prebieha rekonštrukcia ciest II. a III. triedy

Cesty II. a III. triedy Nitrianskeho kraja čaká počas leta pomerne veľká oprava. Zdroj: facebook.com

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články