19.8 C
Nitra
piatok, 12 apríla, 2024

Do súťaže Slovenské rozprávky z celého sveta prispelo viac ako 700 detí

Do tretieho ročníka literárnej i výtvarnej súťaže Slovenské rozprávky z celého sveta prispelo svojimi dielami viac ako 700 detí z 32 slovenských škôl, centier a spolkov z celého sveta. Informuje o tom Úrad pre Slovákov žijúcich v zahraničí (ÚSŽZ).

„Slávnostné vyhodnotenie sa uskutočnilo v utorok 21. decembra v Užhorode počas návštevy predsedu ÚSŽZ Milana Jána Pilipa na Zakarpatskej Ukrajine,“ priblížil úrad. Pilip pri tejto príležitosti ocenil medailou ÚSŽZ autora a propagátora súťaže, slovenského učiteľa a spisovateľa pôsobiaceho v Užhorode Jána Pochaniča.
      Prvotným cieľom súťaže je udržiavať a rozvíjať národné povedomie a kultúrnu identitu Slovákov v zahraničí, ako aj vzbudenie záujmu o živú slovenčinu vo forme písania, aktívneho čítania a ilustrovania. Témou tretieho ročníka bola doprava a dopravné prostriedky.

Organizátormi súťaže sú Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky, Generálny konzulát Slovenskej republiky v Užhorode a 4. Základná všeobecnovzdelávacia škola I. – III. stupňa s prehĺbeným vyučovaním slovenského jazyka v Užhorode.

Zdroj: TASR

Foto: Ilustračné, vkport.sk NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články