3.9 C
Nitra
piatok, 28 januára, 2022

DNES: Zapálením sviečky v okne si ľudia môžu spomenúť na zosnulé deti

Ľudia môžu aj počas tohtoročnej druhej adventnej nedele zapálením sviečky v okne vyjadriť úctu pamiatke zosnulých predčasne narodených detí. Pripomína to OZ Malíček pri príležitosti Svetového dňa pamiatky zosnulých detí.

Mons. Viliam JUDÁK: Vianoce sú o zodpovednosti


Na Slovensku sa každoročne približne 5000 detí narodí predčasne, pričom niektoré z nich si v dôsledku predčasného pôrodu nesú menšie či väčšie následky do svojich životov. „Krehkosť života v prípade predčasniatok vidíme najmä u tých, ktorých rodičia z nemocníc odchádzajú s prázdnou náručou. Práve im a pamiatke ich detí bude venovaná druhá decembrová nedeľa,“ spresnila predsedníčka OZ Ľubica Kaiserová.

DNES: Zapálením sviečky v okne si ľudia môžu spomenúť na zosnulé deti


      Zapálením sviečok vzniká podľa jej slov pomyselná reťaz, ktorá spája ľudí s podobným osudom a zároveň symbolizuje svetlo, ktoré má svietiť na ich ďalšej ceste.
      „Predčasný pôrod je vážny problém, ktorý prináša do rodín mnoho neistoty a strachu. Radosť z narodenia bábätka sa razom zmení na boj o jeho život, ktorý nemusí vždy skončiť úspešne. Predčasne narodené deti mnohokrát vážia menej ako kilogram a mnohé sa nachádzajú v ohrození života,“ priblížila Kaiserová.
      Dodala, že celosvetovo sa predčasne narodí 15 miliónov detí, pričom približne jeden milión z nich v dôsledku predčasného pôrodu zomiera pred dosiahnutím piatich rokov.

zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články