7 C
Nitra
piatok, 19 apríla, 2024

DNES začínajú folklórne slávnosti Trnavská brána

Tradičné slávnosti folklóru Trnavská brána sa budú konať od dnes do nedele (18. – 20. 8.) v Trnave. TASR o tom informovala Alexandra Galambová z Oblastnej organizácie cestovného ruchu Trnava Tourism.

Prvá časť folklórneho programu sa uskutoční dnes a v sobotu od 10.00 h na Hlavnej ulici. Slávnostné otvorenie festivalu bude v piatok o 19.00 h v mestskom amfiteátri v Trnave, kde vystúpia domáce súbory detský folklórny súbor Drienka, Trnavček a univerzitný folklórny súbor Trnafčan. Vrcholom večera bude vystúpenie s názvom kRok za kRokem v podaní Vojenského umeleckého súboru Ondráš z Českej republiky o 21.00 h.

„V sobotu sa začne festivalový deň krojovaným sprievodom mestom o 10.00 h pri Kostole sv. Heleny. Súčasťou programu bude škola tanca, hry, tvorivé dielne a vystúpenia ľudových súborov a skupín z Trnavy a okolia,“ uviedla za organizátorov Terézia Krupčíková.

Remeselný program nájdu návštevníci aj na Nádvorí čarovných nití a na Dvore tkania a pradenia, ktoré sú novinkou tohtoročného festivalu. V remeselných dvoroch budú prebiehať ukážky, workshopy a prednášky o tvorení čipiek, výšiviek a tkaných odevov. Večerný hudobný program sa uskutoční v mestskom amfiteátri s názvom Ako sa do hory volá, tak sa iskra ozýva.

Súčasťou festivalu bude aj nedeľná svätá omša vo folklórnom šate v Kostole sv. Jakuba, kde vystúpia domáce súbory a český foklórny súbor Jiskra. „Trojdňový program vyvrcholí vystúpením Martina Repáňa a Repáňovskej muziky v nedeľu o 18.00 h v mestskom amfiteátri a bonusom tohtoročnej Trnavskej brány bude pondelkový večer so Sľukom,“ doplnila Krupčíková.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x