13.1 C
Nitra
piatok, 12 apríla, 2024

DNES sa opätovne začne proces v kauze vraždy Kuciaka a jeho snúbenice

Na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS) v Pezinku sa má dnes (28. 2.) opätovne začať proces v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Súd zároveň rozhodol o spojení veci s prípadom plánovanej vraždy prokurátorov.

V prípade vraždy novinára a jeho snúbenice bude súd opäť rozhodovať o vine Mariana K. a Aleny Zs. ŠTS ich pôvodne oslobodil spod obžaloby, ale Najvyšší súd (NS) SR vrátil vlani v máji prípad prvostupňovému súdu. Právoplatné sú v tejto kauze tri rozhodnutia. Miroslav Marček a Tomáš Sz. dostali 25-ročné nepodmienečné tresty odňatia slobody. Zoltán Andruskó 15 rokov nepodmienečne.

DNES sa opätovne začne proces v kauze vraždy Kuciaka a jeho snúbenice
Foto: Archív NN

Pre prípravu vraždy súčasného generálneho prokurátora Maroša Žilinku, súčasného špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica a bývalého námestníka generálneho prokurátora Petra Šufliarskeho čelí obžalobe päť osôb – Marian K., Alena Zs., Tomáš Sz., Dušan K. a Darko D.

Objednávka na vraždy Žilinku a Lipšica mala prísť na jeseň 2017, prijať ju mala Alena Zs. Po výpovedi Andruskóa odsúdeného v kauze vraždy novinára a jeho snúbenice zadržali i podnikateľa Dušana K. Vlani v marci obvinili v prípade aj občana Bosny a Hercegoviny Darka D. Podnikateľa Mariana K. obvinili ako posledného koncom júna 2021.

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články