25.1 C
Nitra
nedeľa, 23 júna, 2024

Deti s rodičmi pri návšteve ambulantnej pohotovosti BEZPLATNE otestujú

Rodičov s deťmi pred návštevou detskej ambulantnej pohotovosti majú na mieste otestovať antigénovým testom. Vyplýva to z usmernenia Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR k fungovaniu ambulantných pohotovostí pre deti a dorast. Test je bezplatný, potvrdila pre TASR hovorkyňa rezortu Zuzana Eliášová.

Testovať sa bude v priestoroch triážneho stanu, pokiaľ je k dispozícii. Dieťa aj zákonný zástupca (sprievodca) sú testovaní pred vstupom do čakárne ambulancie pohotovostnej služby. Usmernenie je účinné od 10. februára. V prípade pozitívneho testu majú byť vyhradené pre pacientov samostatné priestory na ošetrenie.

Ministerstvo zdravotníctva v usmernení vysvetľuje, že na účel ochrany ambulantnej pohotovostnej služby je nevyhnutné, aby nedochádzalo k miešaniu pozitívnych, respektíve suspektných pacientov s negatívnymi pacientmi. „V tejto súvislosti je nevyhnutné nastavenie epidemických opatrení tak, aby bola zabezpečená nepretržitá činnosť ambulantných pohotovostných služieb bez výpadkov,“ ozrejmilo.

Zdroj: TASR

Foto: Ilustračné NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články