28.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

Demokrati: Obranný priemysel na Slovensku zažíva doslova malú revolúciu

Medzi hlavné priority strany Demokrati patrí podpora tvorby pracovných miest s vysokou pridanou hodnotou, inovácie a modernizácia hospodárstva. Príkladom sú kroky ministra obrany J. Naďa, ktorý zásadne posilnil princíp podieľania sa slovenských firiem pri modernizačných projektoch obrany Slovenska. Obranný priemysel tak na Slovensku zažíva doslova malú revolúciu.

„Programom Demokratov je reformovať a modernizovať Slovensko. Len za moju oblasť môžem konštatovať, že v obrannom priemysle sme presadili skokový nárast sofistikovanej výroby s novými pracovnými miestami. Kým prioritami vlád Fica a Pellegriniho bolo kŕmenie zbrojárskych oligarchov cez pochybné kšefty v Rusku – na úkor peňazí pre vojakov, ktorí si tak často kupovali výstroj po armyshopoch, my posúvame obranu Slovenska na úplne novú úroveň. V spolupráci so západnými partnermi štartujeme rozsiahly domáci výrobný program, ktorý so sebou prináša inovácie, kvalitné vzdelávacie programy, a najmä novú a dobre platenú prácu aj do menej rozvinutých regiónov. Vďaka za to patrí všetkým mojim kolegom, ako aj manažérom štátnych podnikov, ktorí odvádzajú vynikajúcu prácu,“ povedal minister obrany SR Jaroslav Naď (Demokrati).

Štátna akciová spoločnosť DMD Group len v tomto roku plánuje prijať stovky nových zamestnancov. Významným impulzom pre rozvoj holdingu bola objednávka ministerstva obrany na pásové vozidlá CV90 a kolesové vozidlá 8×8, pričom rezort kládol v tendroch silný dôraz práve na účasť slovenských spoločností. Tržby DMD Group sa za posledné tri roky zdvojnásobili na minuloročných viac ako 131 miliónov eur. Podnik tiež opravuje a kupuje nové haly po celom Slovensku. V skvelej kondícii sú aj Letecké opravovne Trenčín, ktorým sa vlani medziročne zvýšil podiel mimorezortných zákaziek o 31 %. Podniku sa darí získavať kontrakty aj v zahraničí a budú sa podieľať nielen na konštrukcii 3D radarov, ale aj údržbe častí lietadiel F-16 a zavádzaní logistického informačného systému.

(ts)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x