18.7 C
Nitra
utorok, 24 septembra, 2024

Dáta bez pátosu získali cenu SDGs Nadácie Pontis

Kancelária prezidenta SR, iniciatíva Dáta bez pátosu či riaditeľka Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) Zuzana Baťová patria k najnovším laureátom Cien SDGs, ktoré v utorok (26. 10.) odovzdávala Nadácia Pontis. Ocenení boli nielen za inovácie a udržateľný rozvoj, ale i za to, že sú nositeľmi silných morálnych hodnôt a v čase pandémie nového koronavírusu výrazne prispeli k ochrane zdravia a životov ľudí.

Dáta bez pátosu získali cenu SDGs Nadácie Pontis


      „Hlavným kritériom pre udelenie ocenenia bolo, aby organizácia, inštitúcia či jednotlivec prispievali cez svoje projekty k napĺňaniu vízie a stratégie rozvoja Slovenska do roku 2030 – ide o 17 cieľov, ktoré majú podľa svetových lídrov silu skončiť s chudobou, bojovať proti nerovnostiam a zastaviť klimatickú zmenu,“ skonštatoval výkonný riaditeľ Nadácie Pontis Michal Kišša. Ocenením chcel však tento rok upriamiť zároveň pozornosť na výnimočných ľudí, ktorí v neľahkej dobe preukázali odvahu, prevzali na seba zodpovednosť a snažili sa posunúť Slovensko o krok vpred.
      Kancelária prezidenta SR bola ocenená v kategórii verejný sektor za popularizáciu témy a inšpiratívny príklad ochrany klímy z pozície verejnej inštitúcie. Iniciatíva Dáta bez pátosu si odniesla ocenenie v kategórii mimovládna nezisková organizácia, konkrétne za prínos k racionalizácii diskusie o pandémii ochorenia COVID-19 a pripomienku toho, že potrebujeme stavať na faktoch a nie na emóciách. Šéfka ŠÚKL Baťová sa stala laureátkou v kategórii líder/ka, ocenená bola za pevný postoj, nezlomnosť a zachovanie dôrazu na odbornosť napriek politickým tlakom.
      V kategórii mediálna kampaň si cenu odnieslo Ministerstvo zdravotníctva SR. V kategórii líder/ka do 30 rokov si ocenenie odniesla koordinátorka platformy pre obehové hospodárstvo Circular Slovakia Denisa Rášová za systematické budovanie povedomia o cirkulárnej ekonomike a prepájanie kľúčových aktérov v téme. V kategórii firma dostala cenu spoločnosť MultiplexDX za vyvinutie PCR testov, ich následné darovanie štátu aj rozvojovým krajinám a budovanie povedomia o slovenskej vede aj v zahraničí.

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články