4.1 C
Nitra
štvrtok, 18 apríla, 2024

Cyklisti prejdú Slovenskom a preveria bezpečnosť a ohľaduplnosť na cestách

Šíriť posolstvo bezpečnej jazdy a ohľaduplnosti na cestách je cieľom projektu Naprieč Slovenskom, v ktorom skupina cyklistov prejde za plnej premávky 600 kilometrov a desiatky slovenských miest. Štartovali včera z najvýchodnejšej obce – Novej Sedlice v okrese Snina a v priebehu štyroch dní sa dostanú aj do Českej republiky.

Cyklistickí nadšenci tak otestujú dodržiavanie predpisov v praxi. Za organizátorov o tom informoval Tomáš Gelinger. Po skončení tretej etapy v utorok (8. 8.) o 18.30 h sa na námestí v Púchove uskutoční diskusia o aktuálnej situácii na cestách z pohľadu všetkých účastníkov cestnej premávky. V rámci kampane #ShareTheRoad na ňu prídu viacerí odborníci. Cyklisti na záverečnej stredajšej (9. 8.) etape z Púchova do českých Otrokovíc budú môcť porovnať rozdiely v zákonom stanovených predpisoch či správanie sa účastníkov cestnej premávky v oboch krajinách. Celý projekt má aj charitatívny účel, organizátorom je športová akadémia OSA.

Od marca 2022 platí na Slovensku novela zákona o cestnej premávke. „Minulý ročník bol krásnou ukážkou toho, ako v praxi funguje nový zákon, jeho dodržiavanie a poznateľnosť. Sme stále na začiatku dlhej cesty,“ uviedol organizátor podujatia Mission Ride – Naprieč Slovenskom 2023 Adrián Gazdík.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x