13.1 C
Nitra
nedeľa, 18 februára, 2024

COVID-19: Začína sa očkovanie novými vakcínami, aj pre deti

Ministerstvo zdravotníctva SR začína s očkovaním novými vakcínami od výrobcov Sanofi Pasteur, Moderna a Pfizer/BioNTech.

COVID-19: Začína sa očkovanie novými vakcínami, aj pre deti

Očkovanie sa začne od pondelka 30. januára tohto roka vo vybraných vakcinačných centrách. Prihlásiť sa na očkovanie týmito vakcínami bude možné od štvrtka 26. januára tohto roka cez webovú stránku korona.gov.sk alebo telefonicky na callcentrum Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI). Naďalej je možné využiť aj očkovanie bez registrácie. Zoznam vakcinačných centier spolu s rozpisom je zverejnený a pravidelne aktualizovaný na stránke rezortu zdravotníctva. Ministerstvo zdravotníctva o tom informovalo v tlačovej správe.

Imunológ Altmann: Posilňujúce očkovanie je iba NÚDZOVÝM riešením

Novými vakcínami sú vakcíny VidPrevtyn Beta od spoločnosti Sanofi Pasteur pre osoby staršie ako 18 rokov, Spikevax bivalent Original/Omicron BA.4-5 pre osoby staršie ako 18 rokov a Comirnaty Original/Omicron BA.4-5 pre deti vo veku 5 až 11 rokov, ktoré budú dostupné iba ako posilňujúce dávky. Vakcína Comirnaty pre dojčatá a deti vo veku od 6 mesiacov až 4 rokov sa bude podávať v základnej očkovacej schéme. Okrem aplikácie posilňujúcich dávok je stále možné očkovanie základnej schémy – teda podanie prvej a druhej dávky pôvodnými vakcínami proti COVID-19.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x