15.4 C
Nitra
nedeľa, 14 apríla, 2024

Čínsky boj s Covidom šokuje. V Xi’ane vozia nakazených covidom do „špeciálnych“ táborov! (VIDEÁ)

Hoci sa od začiatku nástupu koronavírusu tvrdilo, že táto smrteľná choroba prišla z trhoviska v Číne, ukázalo sa, že to nie je zrejme celkom tak pravda. Ukazuje sa však, že v tejto rýdzo komunistickej krajine myslia boj proti tejto pandémii naozaj smrteľne vážne.  

Kým Číňania nosili na tvári rúška hneď od začiatku pandémia, Slováci si na ne zvykali iba pozvoľna. A kým Číňania sa do boja s koronavírusom pustili naozaj zhurta a nepoľavujú prakticky dodnes, my na Slovensku, ale v podstate i v celej Európe či USA, už toho máme plné zuby, a tak opatrenia postupne uvoľňujeme. Ako píše portál startitup.sk, Číňania sa však držia tvrdého boja s COVID-19 aj naďalej a prísnych opatrení sa len tak ľahko vzdať nemienia.

Čínsky boj s Covidom šokuje. V Xi’ane vozia nakazených covidom do „špeciálnych“ táborov! (VIDEÁ)
V čínskom meste Xi’ane s 13 miliónmi obyvateľov zriadili takýto špeciálny tábor pre nakazených koronavírusom. Zdroj: screenshot video

V karanténnych táboroch skončilo zatiaľ 45-tisíc ľudí

V Európe zavádzame lockdowny až pri určitých počtoch nakazených a mŕtvych, Číňania sú v tomto smere oveľa prísnejší a usilujú sa udržať si model „nulový Covid“. Komunistický režim v ňom nepopúšťa a svojich občanov sleduje doslova na každom kroku. Jeho prísnosť môžu pocítiť aj výpravy, ktoré do krajiny pricestujú na blížiace sa olympijské hry. Lenže bežní Číňania sú na to ešte oveľa horšie. Komunistickí pohlavári totiž na zabráneniu šírenia COVID-19 a porušovanie pravidiel karantény vymysleli niečo špeciálne – všetkých nakazených, ale aj tých, ktorí boli v kontakte s nakazenými, odvážajú do hrozivo vyzerajúcich táborov! O tom ako to tam vyzerá prezrádza video, ktoré nedávno uniklo na Twitter z jedného z nich.

YouTube video

Na videu vidno personál v bielych ochranných kombinézach, ktorý sa pohybuje v priestore nápadne pripomínajúcom štadión, kde sú zoradené malé unimobunky. Na ďalších záberoch je interiér jednej z kabín, kde sa nachádza len posteľ bez matrace a špinavá kúpeľňa. Návštevník sociálnej siete Twitter tvrdí, že milióny ľudí boli premiestnené práve do takýchto táborov v priemyselnom meste Xi’ane s 13 miliónmi obyvateľov. Podľa New York Times ľudia v Xi’ane boli pred Vianocami v lockdowne aj napriek tomu, že 95% dospelých obyvateľov je zaočkovaných a počas celej pandémie zaznamenali len tri úmrtia súvisiace s koronavírusom. Hoci podľa čínskych informácií v Xi’an v poslednej vlne prípadov údajne nezaznamenali žiadne úmrtia, až 45-tisíc ľudí presunuli do spomínaných karanténnych táborov. 

ÚSTAVNÝ súd: Protiústavnosť štátnej karantény a kompetencie MZ SR a hygienikov (dokument)

Z olympijského Pekingu sa stal úplne uzavretý svet

„Nič tu nie je, len základné potreby. Nikto nás neprišiel skontrolovať,“ opísal to, čo je v tábore jeden z nakazených, ktorý svoj zážitok uverejnil na sociálnej sieti Weibo, kde si ho všimla britská BBC. Desivé na tom je, že štátne zložky, ktoré nakazených do táborov odvážajú, vraj vôbec nerozlišujú, aký zdravotný stav človek má. Nových nakazených privážajú v noci a nadránom, pričom im nezáleží na tom, či ide o tehotné ženy alebo seniorov. No a v týchto táboroch sú ľudia nútení ostať 2 týždne. Ako „vstupenka“ slúži pozitívny test jednej osoby, ktorá v danej lokalite žije. Pre Slovákov je určite zaujímavé aj to, že v Číne má každý obyvateľ povinnosť nainštalovať si lokalizačné aplikácie, ktoré sledujú polohu užívateľa a v prípade kontaktu s pozitívnym ho automaticky nahlásia. A aby toho nebolo málo, Číňania v karanténe, ktorých je aktuálne asi 20 miliónov, majú zakázané opustiť svoje domovy a nemôžu dokonca navštíviť ani predajňu potravín. 

Že sa s „nakazenými“ v Číne nemaznajú, svedčí i nedávny prípad tehotnej ženy, ktorá v karanténe potratila, pretože jej nebola kvôli koronavírusu poskytnutá zdravotná starostlivosť. Ľudia sa sťažujú nielen na fyzické násilie, ktorého sa dopúšťajú kontrolujúci pracovníci, ale aj na nedostatočné zásoby potravín. Čína utorok 11.1.22 oznámila 166 nových prípadov nákazy. V ďalších mestách nepristúpili k lockdownom a v mestách Tianjin a Zhengzhou obyvateľov hromadne testujú a zakazujú im cestovať. Z metropoly Číny, a onedlho aj olympijského mesta, Peking sa stal uzavretý svet aj pre tisíce športovcov a zamestnancov hier. Podľa denníka Metro nebudú mať súťažiaci niekoľko týždňov priamy fyzický kontakt s vonkajším svetom. Každý, kto do mesta príde, musí byť plne zaočkovaný alebo musí ostať v 21 dňovej karanténe. Vo vnútri areálu sa budú všetci každý deň testovať a v každej situácii musia prítomní mať rúško. 

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články