16.1 C
Nitra
pondelok, 5 júna, 2023

Chytili dílera, ktorý s monitorovacím náramkom rozvážal drogy

Kriminalisti z Dunajskej Stredy zadržali 32-ročného muža, ktorý s monitorovacím náramkom na nohe rozvážal drogy svojim zákazníkom. Auto Peugeot 508, v ktorom sa vo štvrtok 2. decembra viezol, šoféroval jeho známy. Okrem nich sa v ňom nachádzali ďalšie tri osoby, z toho jedno iba dvojročné dieťa. Vodič auta po okresných cestách jazdil rýchlosťou takmer 150 kilometrov za hodinu. Informovala o tom krajská policajná hovorkyňa v Trnave Zlatica Antalová.
      „Zastavili v obci Padáň. Pri čakaní na zákazníka ich kriminalisti prekvapili, muž kládol pasívny odpor. Policajti vykonali služobný zákrok a násilím ho z auta vytiahli,“ opísala hovorkyňa. Kriminalisti našli pri prehliadke vozidla viacero zatavených striekačiek s bielou kryštalickou látkou, sklenú fajku a vrecko so zelenou sušinou. Policajti vykonali u muža v mieste jeho trvalého pobytu domovú prehliadku, pri ktorej našli ďalšie predmety súvisiace s drogovou trestnou činnosťou. „Všetky zaistené veci boli zaslané na expertízu, ktorá potvrdila, že išlo o omamné a psychotropné látky. Časť vyhodnoteného materiálu stačila, aby si vec prevzal krajský vyšetrovateľ,“ uviedla Antalová.
      Vyšetrovateľka mladého recidivistu obvinila z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi. „Vzhľadom na to, že už bol v minulosti za drogy právoplatne odsúdený a doteraz bol v podmienke, môže mu hroziť trest odňatia slobody na desať až 15 rokov. Muž je stíhaný väzobne,“ doplnila.

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články