15.1 C
Nitra
nedeľa, 26 mája, 2024

Chystáte sa do Grécka? Dajte si pozor na tieto pravidlá

Do Grécka možno cestovať bez obmedzení v súvislosti s ochorením COVID-19, na vstup do krajiny stačí platný cestovný doklad. Naďalej však platí povinnosť nosiť rúško v zdravotníckych zariadeniach či domovoch dôchodcov. Rezort diplomacie to pripomína na webe.

Chystáte sa do Grécka? Dajte si pozor na tieto pravidlá

„Cestujúci prichádzajúci do Grécka nemusia pri vstupe do krajiny preukazovať digitálny COVID certifikát EÚ, potvrdenie o prekonaní COVID-19 alebo negatívny výsledok testu,“ uvádza ministerstvo. Pri vstupe do krajiny je však potrebné preukázať sa občianskym preukazom alebo cestovným pasom, ktorý musí byť platný do konca pobytu.

V prípade cesty autom rezort odporúča mať uzatvorené havarijné poistenie. „Na gréckych diaľniciach sa platí mýto, platbu môžete realizovať v hotovosti aj kartou,“ pripomína. Ministerstvo tiež upozorňuje, že v hlavnom meste Grécka môže byť doprava chaotická a agresívna. „Je nutné dať si pozor na niektoré miestne špecifiká, napríklad množstvo motorkárov na ceste či obiehanie z oboch strán na trojprúdovej ceste,“ spresnilo.

(tasr, freepik)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x