14.2 C
Nitra
utorok, 27 februára, 2024

Chorobnosť v kraji stúpa: Prerušené vyučovanie aj zatvorené škôlky

V Nitrianskom kraji stúpla v uplynulom týždni chorobnosť na akútne respiračné ochorenia o 23,4 percenta.

chripka, nchladnutie, kapesniky
Vírus chrípky môže podľa izraelského rezortu zdravotníctva Vírus chrípky môže spôsobiť vážne ochorenie ako je zápal pľúc, iné respiračné komplikácie, myokarditídu a dokonca smrť. Zdroj: archív nn

Pre zvýšenú chorobnosť detí zatvorili svoje brány štyri materské školy, z toho dve v okrese Komárno a po jednej v okresoch Levice a Nové Zámky. Vyučovací proces prerušili aj dve základné školy, a to v okresoch Zlaté Moravce a Nové Zámky. Spolu lekári hlásili 7 177 akútnych respiračných ochorení, z toho chrípku a chrípke podobné ochorenia diagnostikovali v 614 prípadoch. Predstavuje to nárast chorobnosti na chrípku o 48,9 percenta oproti predchádzajúcemu kalendárnemu týždňu. Najvyššia chorobnosť z hľadiska veku je v skupine malých detí do päť rokov.

Priebeh ochorení bol komplikovaný u 192 osôb, čo predstavuje 2,7 percenta z celkového počtu hlásených ochorení, z toho bolo 50 percent zápalov prínosových dutín, 16,2 percenta zápalov pľúc a 33,8 percenta zápalov stredného ucha. V kraji zaznamenali aj 215 prípadov ochorení COVID-19.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články