20.1 C
Nitra
utorok, 28 mája, 2024

Cez víkend spustia prevádzku aj na najvyššie položenej zjazdovke v Lomnickom sedle

Najvyššie položená zjazdovka na Slovensku v Lomnickom sedle privíta prvých lyžiarov počas nadchádzajúceho víkendu. Najstrmšia zjazdovka v Tatrách je výnimočná aj tým, že jej prevádzka je odkázaná výlučne na prírodný sneh.

„Sedlo sme začali upravovať prakticky hneď, ako nám to podmienky umožnili. Dôležité bolo utlačiť sneh na zjazdovke tak, aby ho nerozfúkal vietor. Postupne ako pripadali ďalšie centimetre, sme zjazdovku dolaďovali a teraz už vieme, že v sobotu 29. januára bude pripravená pre lyžiarov,“ informoval riaditeľ strediska Vysoké Tatry Dušan Slavkovský.

Na zjazdovke v Lomnickom sedle v nadmorskej výške 2190 metrov je v priemere viac ako meter snehu. Lyžiari na tejto čiernej zjazdovke dlhej 1240 metrov prekonávajú prevýšenie 490 metrov a priemerný sklon je takmer 47 percent. „Aj preto je určená v prvom rade pre dobrých lyžiarov,“ upozornil Slavkovský s tým, že lyžiarska trať z Lomnického sedla na Skalnaté Pleso a odtiaľ ďalej po červených zjazdovkách zo Skalnatého Plesa až do Tatranskej Lomnice má 5,5 kilometra. Je tak najdlhšou tatranskou zjazdovkou s celkovým prevýšením 1300 metrov.

Zdroj: TASR

Foto: sk.wikipedia.org NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články