28.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

Česká republika je na prahu epidémie akútnych respiračných ochorení

Česká republika sa podľa Štátneho zdravotného ústavu (SZÚ) krajiny nachádza na prahu epidémie. Hlavným problémom je predovšetkým chrípka, ale aj ochorenie COVID-19.

MUDr. Radoslav Čičala: Strach využívajú psychopati ako svoju živnú pôdu. Nebojte sa

Česko má takmer 2-tisíc pacientov s respiračnými ochoreniami na 100-tisíc obyvateľov. V porovnaní s predchádzajúcim týždňom ide o rast o viac ako 20 percent. Informuje o tom spravodajský portál TN.cz.

Česká republika je na prahu epidémie akútnych respiračných ochorení

„Z hľadiska chorobnosti sa v rámci Českej republiky nachádzame na hranici epidémie akútnych respiračných infekcií. Situácia sa nehodnotí ľahko, pretože v súčasnosti sa vo vyššej miere uplatňuje niekoľko pôvodcov respiračných ochorení, ktorí v populácii súčasne vedľa seba cirkulujú, predovšetkým vírusy chrípky. Dá sa predpokladať, že v ďalšom týždni sa počty pacientov s chrípkou budú ďalej zvyšovať,“ povedal vedúci Oddelenia epidemiológie infekčných chorôb českého SZÚ Jan Kynčl.

Máte poškodené zdravie po vakcíne proti Covidu? Máte smolu, štát ešte nikoho neodškodnil!

„Rast chorobnosti evidujeme vo všetkých krajoch a vo všetkých vekových skupinách. Zodpovedá to zvyšujúcim sa počtom pozitívnych odhalení chrípkových vírusov a ďalších pôvodcov respiračných ochorení v populácii,“ dodal Kynčl.

(SITA)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články