16.1 C
Nitra
piatok, 24 mája, 2024

Česká novinárka prehovorila o skrytej moci médií: Emócie zbierajú lajky, zvyšujú sledovanosť, predajnosť

Na 2. Československej odbornej konferencii lekárov a odborníkov, ktorá sa uskutočnila včera, vystúpilo mnoho zaujímavých hostí. Medzi nimi rezonovala česká investigatívna novinárka Markéta Dobiášová, ktorá otvorene hovorila o svojej práci v tomto covidovom svete.

Inkvizícia a mediálny lynč – covidisti 21. storočia

„Čím silnejšie emócie, tým silnejší nástroj manipulácie,“ povedala včera reportérka. Každý šéfredaktor chce, aby mu novinár priniesol príbeh. Príbehu totiž nechýbajú emócie a tie fungujú, najviac zaberajú, ak chcete.

Marica Pirošíková: Povinným očkovaním by došlo k porušeniu ľudských práv a slobôd

„Hovorím o niekoľkoročnej, v praxi overenej pravde. Emócie sú veľmi veľmi žiadané. Zaberajú vždy, to vie priemerný novinár, marketér, piárista, politik. Priemerný editor i šéfredaktor vie, že emócie zbierajú lajky, zvyšujú sledovanosť, počúvanosť, čítanosť, predajnosť. Čím väčšia predajnosť, tým väčšia reklama, tým väčší zisk. A tým väčší vplyv. Pre všetkých zúčastnených: Myslím, že netreba hovoriť o tom, že pre väčšinu majiteľov komerčných médií sú príjmy z inzercie rozhodujúcim činiteľom, a kvalita spravodajstva sa dosť často, a bohužiaľ, stáva vecou druhoradou. Sú to emócie, ktoré sú zároveň jednoducho zneužiteľné. Čím väčšie emócie, tým väčší nástroj manipulácie. Strach je na najvyššej priečke.“

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články